dinamometre malzemeleri nelerdir - dinamometre yapılışı - dinamometre hakkında - dinamometre özellikleri - dinamometre nedir - dinamometre kullanışı
Dinamometre yapmak için lazım olan malzemeler:

1 adet enjektör
3 adet ataş
1 adet küçük paket lastiği
20 ila 30 cm kadar ince yaklaşık 0,5mm bakır tel
kıvırma ve kesme için pense
delik açmak için biz veya küçük çivi

Aşağıdaki resimleri ve açıklamaları takip edin.
Resimleri büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Malzemelerin toplu halde görünüşü. Enjektörün paketini açalım hijyen açısından yeni enjektör kullanın.Çıkan iğneyi kapağı ile beraber ayıralım. Daha sonra bu iğne ile askı yapacağız.Enjektörün lastiğini pense yardımı ile çıkaralım.Kapağı çıkardığımız yerden biz veya bulamazsanız çivi ile paket lastiğinin geçeceği delik açalım.Arka ucuna da çengel asmak için delik açalım ve ince bakır tel yardımı ile...Küçük paket lastiğini açtığımız yuvadan resimlerdeki gibi geçirelim.Lastiğin ucuna çıkmaması için ataştan kestiğimiz küçük parçayı katlayıp sıkıştıralım.Yine lastiği tel yardımı ile enjektörün dış kabındaki iğne deliğinden geçirelim.Lastiğin ucunu hafifçe çekerek iğneyi elimize batmaması için kılıfı ile beraber lastiği sıkıştırarak takalım.
Kolayca çıkmaması için iğneyi sıkıştırıp kapağı dikkatlice çıkaralım.Batmaması için iğnenin ucunu pense ile keselim ve çengel şeklinde kıvıralım.
Pistonun alt ucunda açtığımız deliğe şekildeki gibi takalım.
Eveeet dinamometremiz hazır hemen ölçümlere başlayıp kalibre edebiliriz.

Bir bardağı tartabiliriz

alinti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5063
favori
like
share