cuma günü için dua - cuma gününde okunacak güzel bir dua örneği
Rabbimiz Cuma hürmetine amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin.

Hayatımızın en hayırlı anında kendisine layık kul, Efendimiz sav layık ümmet eylesin. Şuurlu esmayı seyre dalıp Rabbine teslim olan kullarından eylesin.

Ya Rab , Kalbimizde masivaya yer bırakma, Ruhumuzu ve kalbimizi nurunla aydınlat, Ya Rab Sen' den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz !

Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.Kalb katılığından gafletten dalaletten zilletten miskinlikten küfürden fısktan nankörlükten riyadan sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme!

Fayda vermeyen ilimden ürpermeyen kalpten doyma bilmeyen nefisten yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru !

İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan azabının ansızın gelip çatmasından gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizlere yol göster ! Sana itaat edilir Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir Sen bağışlar ve af edersin darda kalanlara icabet eder zararı sıkıntıyı ortadan kaldırıp hastalara şifa dertlilere deva verir günahları bağışlar tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur Allah'ım.

Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna ! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap !

Ya Rabbi! Bizleri Sen' i çok zikreden Sana çok şükreden Sen' den çok korkan Sana çok itaat eden Sana karşı saygı ile dopdolu olan ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.


Ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Sana yalvarıyor halimizi Sana arz ediyoruz. Celalinden cemaline kahrından lütfuna sığınıyoruz. Bizim Rabbimiz Sensin.

Bizleri her türlü kötülüklerden muhafaza buyur!

Amin.. Amin... Amin...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2508
favori
like
share