Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Kaiserslautern'de oynayan milli futbolcu Halil Altıntop, takımından ayrılmanın kendisine zor geldiğini söyledi.

Bundesliga'da gelecek sezon, ikiz kardeşi Hamit'in oynadığı FC Schalke 04'e geçecek olan Halil, spor dergisi Kicker'e verdiği röpörtajda, "Takımdan ayrılmak bana zor geliyor. Burada ilk yıl içinde özellikle Miroslav Klose'den ve Vratislav Lokvenc'den çok şey öğrendim. İkinci yıl ilk onbirde yer almak istedim. Ancak teknik direktör Kurt Jara farklı görüşteydi. Yaklaşık 1.5 yıldır takımda yer alıyorum. Bununla gurur duyuyorum" dedi.

Bundesliga'da 16. sırada ve düşme hattında bulunan FC Kaiserslautern'in küme düşmeyeceği konusunda iyimser olduğunu da beliren Halil, "Her şey normal giderse küme düşmeyiz" şeklinde görüş belirtti.

FC Kaiserslautern'in 4 yıldır Bundesliga'da, düşmeme mücadelesi verdiğine işaret eden Halil, bir çok kişinin takımından ümidini kestiğini, ancak bunun kendilerini daha güçlü kıldığını ifade etti.

Halil, "Cumartesi günü oynayacağınız maçta, teknik direktör Wolfgang Wolf'un söylediği gibi ölümsüzleşecek misiniz?" şeklindeki bir soruya karşılık da, "Ancak Wolfsburg'ta küme düşmezsek ölümsüzleşirim. Eğer bunu başarırsak takımıma şapka çıkartırım. Takımımın bu zor dönemde gösterdiği performans benim attığım gollerden çok daha değerli" şeklinde cevap verdi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 385
favori
like
share
desarj_77 Tarih: 15.05.2006 16:19
schizoprenic ellerine sağlık kardeşim...
ugly__king__ Tarih: 14.05.2006 19:28
Ne yazık ki düştüler Halil'e gelecek sezon schalke 04'de başarılar... inşallah gol kralı olur.
ugly__king__ Tarih: 14.05.2006 19:26
Paylaşım için teşekkürler... :85:
kurtjara Tarih: 11.05.2006 20:03
Halil Altıntop gerçekten değerli bir oyuncu inşallah küme düşmezler