Afrika'da moda yeteneklerini biraraya getiren en büyük etkinlik olan Nokia Cape Town Moda Haftası, 11-15 Temmuz 2006 tarihleri arasında düzenlenecek.
Afrika'nın Alt-Sahra kesiminden gelen tasarımcılar için uluslararası bir platform sağlayan etkinlik dördüncü yılında "yeni dünya" moda haftalarının en önde gelenlerinden biri haline geldi.
Bu yılın Yeni Dünya Afrika temasına sahip etkinliği kıtayı saran yeni bir yaratıcı ruhu kutluyor. Yeni Dünya Afrika teması, kıtanın hem yerel hem de uluslararası anlamda yeniden tanımlanması, kutlaması ve 21. yüzyıl Afrikası olanaklarının tanıtılması anlamına geliyor.
Cape Town, Afrika'ya açılan bir geçit niteliğindeki mirası ve farklı kültürlerinin seçkin harmanı ile yaratıcı yetenekler için mükemmel bir buluşma noktası.
Koleksiyonları Afrika tasarımından etkilenen Stella McCartney ve Dolce & Gabbana gibi ünlü tasarımcıların bulunacağı etkinlik, bölgenin tasarımcıları için yeteneklerini dünya çapında duyurmak adına büyük bir fırsat.
Yetmiş tasarımcının yer alacağı haftada sergilenecek 2006/07 İlkbahar/Yaz koleksiyonları arasında Hip Hop, Klûk, CGdT, Maya Prass, Habits, Sun Goddess, Fred Eboka, Catherine Moore ve Dicky Longhurst koleksiyonları bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 408
favori
like
share
casper Tarih: 13.05.2006 09:45
Bilgilendirdiğin için teşekkürler su-perisi