[color=#ff0033]Vicdan azabı

[color=#cccc00]Kütahya Yimpas magazasinda yasanmis bir olaydir. Kütahyali bir kadin alisveris için Yimpas magazasina gider. Kütahyali ya, evde ne kadar bilezigi takisi varsa onlarin hepsini Üzerine takar öyle gider.
[color=#cccc00]
[color=#cccc00] Kadinin kolunda dirseklerine kadar olan bilezikleri görenuyanigin biri kadini takibe baslar. Kadin markette alisverise baslar ve takibe baslayan adam usulca yaklasir ve kadina "Hanimefendi bu kadar bilezik ve takiyi teshir etmeniz biraz sakincali degilmi? Memlekette durumlar kötü. Herkes ekonomik olarak zorluklar içerisinde. Kötü niyetli birisi sizi böyle görse size bir kötülük yapip takilarinizi alabilir. O yüzden bütün takilarinizi çantaniza koymaniz yarariniza olur" der...
[color=#cccc00]
[color=#cccc00] Kadin korkuya kapilir ve kim oldugunu sorar adama. Adamda kadina "Emniyet mensubuyum" der. Kadin adamin sözlerine hak verir ve bütün bilezik ve takilarini çantasina koyar. Alisverisi tamamlayan kadin kasaya ödeme yapar aldiklarini arabaya yüklerken ayni adam yardim etmek ister ve aldiklarini arabasinin bagajina bir güzel yerlestirir. Bu arada kadinin çantasini da göz açip kapayincaya kadar yürütür. Kadin arabasina biner evinin yolunu tutar.
[color=#cccc00] 
[color=#cccc00]  Evinin önüne gelip esyalari indirirken çantasinin olmadiginin farkina varir. Ama nafile giden gitmistir. Geri dönüp Yimpasta oraya buraya sorar bir sonuç alamaz. Kadin polise haber verir kocasina haber verir ama girisimler sonuçsuz kalmistir.
[color=#cccc00]
[color=#cccc00] Aradan bir kaç gün geçer eve bir telefon gelir. Çantayi çalan adam aramaktadir. Telefonda kadina "Hanimefendi kusura bakmayin geçen gün sizin cantanizi çalan kisi benim. Yaptigim isten ötürü çok üzgünüm. Vicdan azabi çekiyorum. Çantanizi size vermek istiyorum. Bütün herseyiniz içinde. Evinize gelmek isterim ama polise haber vermenizden korktugum için çantanizi Yimpas magazisinda size geri vermek isterim. Lütfen beni affedin" der kadinin gönlünü alir.
[color=#cccc00] 
[color=#cccc00]  Kadin o sevinçle kocasina haber verir cümbür cemaat Yimpasa giderler ve adami beklemeye baslarlar. Adam ortalarda yoktur. Adam kadinin Yimpasta olmasini firsat bilip çantadaki anahtarla eve girer ve evdeki degerli esyalarin hepsini alir ve bir not birakir. Eve biraktigi notta su yazilirdir:
[color=#cccc00] 
[color=#cccc00]  "ilginize çok tesekkür ederim hanimefendi Bu kadar takisi bilezigi olan bir hanimin evide zengindir dedim. Onlari da almaz isem Vicdanim rahat olmaz diye esyalarinizi da aldim. Tessekkürler" Kadin uzun bir beklemeden sonra eve gelir ve esas felaketle karsilasir.
[color=#cccc00]
[color=#cccc00] Olay hala çözülememis hirsizlar yakalanamamis...
[color=#cccc00] 

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1360
favori
like
share
stormysea Tarih: 23.05.2006 19:11
ne yazıkki bazı insanlar bu denli vicdansız. :16:

Paylaşan yüreğinize sağlık.