[COLOR=orangered] Ebu Zerr radiyallahü anh diyor ki: Peygamber efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem,Allah tebareke ve tealanın şöyle buyurduğunu bildirdi:


"Ey kullarım ! Ben zulmü kendime haram kıldığım gibi, onu aranızda da haram kıldım. O halde birbirinize zulmetmeyin."

"Ey kullarım ! Benim hidayet ettiğim kimseler hariç , hepiniz sapıtmışsınız. O halde benden hidayet isteyin ki, sizi hidayet edeyim."(doğru yola ileteyim)

"Ey kullarım ! Benim doyurduklarımdan başka, hepiniz açsınız.Benden rızık isteyin ki , sizi yedireyim."

"Ey kullarım ! Benim giydirdiklerim dışında , hepiniz çıplaksınız. O halde benden giyecek isteyin ki, sizi giydireyim."

"Ey kullarım ! Sizler gece gündüz günah işlersiniz.Bende günahların tamamını affederim. Binaenaleyh , benden bağışlanmızı isteyin ki , sizi bağışlayayım."

"Ey kullarım ! Hiçbir zaman, bana zarar vermeye gücünüz yetmez ki,zarar veresiniz. Bana fayda erecek halede gelemessiniz ki, bana faydanız dokunsun."

"Ey kullarım ! Sizden öncekiler ve sonrakiler ,insiniz ve cinniniz, içinizden muttaki bir adamın kalbinin (en iyi hali üzere ) onun kalbi gibi olsa , bu durum benim mülkümde bişey artırmaz."

"Ey kullarım ! Sizden öncekiler ve sonrakiler insiniz ve cinniniz, içinizden en kötü bir adamın kalbinin bulunduğu (en kötü hali üzere ) bulunsa, bu durum benim mülkümde birşey eksiltmez."

"Ey kullarım ! Sizden öncekiler ve sonrakiler, insiniz ve cinniniz bir alanda toplasanız.Sonra benden (dilediklerini) isteseler , insanların tamamına istediklerini versem, iğnenin denize sokulup çıkartıldığında denizden eksilttiği kadar benim katımdaki hazineyi ancak eksiltebilir."

"Ey kullarım ! Sizin amellerinizi adınıza zapteder, sonrada onların karşılığını eksiksiz olarak size veririm. O halde kim hayır bulursa hemen Allaha hamdetsin. Kimde başkasıyla kötülükle karşılaşırsa, kendi nefsinden başkasını kınamasın." ( 38 )


Müslim, Tirmizi ve ibni mace

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1220
favori
like
share
fikret336 Tarih: 23.11.2006 18:36
paylaşım için teşekkürler
hakan80 Tarih: 28.09.2006 09:47
Allah razı olsun
fiber_optic Tarih: 28.09.2006 09:37
Allah razı olsun
pote15 Tarih: 12.09.2006 08:15
merci
deniz127 Tarih: 29.07.2006 10:45
Allah razı olsun kardeş...
Madgenius Tarih: 21.07.2006 23:15
Allahım Seni bizleri doğru yoldan ayırma AMİN
MuHaMMeD_VaDiSi Tarih: 21.05.2006 17:05
Allah razi olsun senden karde$im
Turania Tarih: 20.05.2006 12:16
ellerıne emeğine saglık
ABDALWAHID Tarih: 15.05.2006 18:01
BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM
Es selamu `aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh"Ey kullarım ! Benim hidayet ettiğim kimseler hariç , hepiniz sapıtmışsınız. O halde benden hidayet isteyin ki, sizi hidayet edeyim."(doğru yola ileteyim)

Allahim bizlere hidayet eyle...aamiiin!


"Ey kullarım ! Sizin amellerinizi adınıza zapteder, sonrada onların karşılığını eksiksiz olarak size veririm. O halde kim hayır bulursa hemen Allaha hamdetsin. Kimde başkasıyla kötülükle karşılaşırsa, kendi nefsinden başkasını kınamasın."


Ya rabbi, bizlere isitip itaat edenlerden eyle....aamiin!

allah razi olsun, cok güzel paylasim, bizlere bu hadisi okuyup mahiyeti hakkinda tefekkür etmeye vesile oldugun icin

Cezakallahu hayran!

Vesselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh!