ABD'de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkekte aradıkları nitelikleri sadece yüzüne bakarak ama bilinçsiz olarak hissedebiliyor.

Chicago ve California üniversiteleri araştırmaya ekiplerine başkanlık eden Prof. Dario Maestripieri, kadınların kısa süreli ilişkiler için sert yüz ifadesine sahip erkekleri tercih ettiğini kaydetti.

Maestripieri, Tom Hanks ve Leonardo DiCaprio'nun 'iyi baba' sınıfına girdiğini belirterek, araştırmalarının, kadınların iyi baba olabilecek erkekleri tercih ettiklerini öne süren Evrim Teorisi'ni doğrular nitelikte olduğunu vurguladı.

Testosteron yüze yansıyor

Araştırmacılar, 39 erkeğin testosteron seviyesini ölçtü ve daha sonra bu erkeklere biri yetişkin, diğeri bebek iki fotoğraf göstererek hangisini tercih ettiklerini sordu.

Gönüllü erkeklerin daha sonra hiçbir duygu ifade etmeyen portre fotoğrafları çekildi ve bunlar 29 üniversiteli kız öğrenciye gösterildi. Kızlar, bebek fotoğraflarını tercih eden erkekleri daha ilgi çekici buldu.

Dahası, üniversiteli kızların sert ifadeye sahip bulduğu erkekler, araştırmacılar tarafından testosteron seviyesi diğerlerine oranla daha yüksek olarak belirledikleri erkeklerdi.

Süpermen de cazip ama...

Araştırmaya göre kadınlar, küçük çene ve nispeten büyük gözlerle yuvarlak yüz hatlarına sahip erkekleri, potansiyel iyi babalar olarak algılıyor.


Kadınlara göre Tom Hanks iyi baba

Kadınlar, '9 1/5 Hafta'da rol alan Mickey Rourke veya 'Süpermen'i canlandıran Christopher Reeve gibi köşeli çeneye, minik gözlere ve kemikli yüze sahip erkekleri ise kısa süreli ilişkiler için daha cazip buluyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 598
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 25.06.2006 22:08
çok dogru özlemcigim eline saglık
BoardBeLasi Tarih: 25.06.2006 19:55
evet evet cok dogru
Sukran Tarih: 17.05.2006 11:14
valla özlemcigim cok güzel yazmissin ellerine saglik yazilanlar bana göre cok dogru :85:
sennur Tarih: 16.05.2006 17:44
sana katılıyorum casper,oldukçada cinizdir laf aramızda:85:
casper Tarih: 16.05.2006 14:13
biz kadınlar çok öngörülü varlıklarız,herbişiyi hissederiz :70: