[COLOR=chocolate]Sağlıksız ama popüler diyetlerle aşırı kilo veren gençlerde kemiklerin kırılabilecek kadar zayıflamalarına neden olan osteoporoz hastalığı gelişiyor.
Sinema, sahne ve moda dünyasının zayıflıklarıyla dikkat çeken ünlü isimleri gibi olmak isteyen gençlerin uyguladığı popüler diyetler, halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz hastalığına yol açıyor.

Vitamin ve minerallerden fakir, genellikle tek tip yiyeceklerin yer aldığı sağlıksız diyetleri uygulayan gençlerde gelişen osteoporoz, kırık riskini de artırıyor.

Kemik yapımını artıran ilaçlar kırıkları önlüyor Aşırı kilo kaybının yanısıra, yanlış beslenme, hareketsizlik ve hormonal hastalıklarla ortaya çıkabilen osteoporoz hastalığının tedavisinde kemik yoğunluğunu artıran ilaçlar kullanılıyor.

Uzmanlar osteporozdan korunmak için kalsiyumdan zengin beslenilmesini ve düzenli egzersiz yapılmasını öneriyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 799
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 22.05.2006 17:11
çok dogru gençlerde bilinçsizce yapılan diyetler kemiklerin zayıflasına sebeb oluyor,bunun yerine düzenli spor ve kalsiyumlu besinler almalıyız
casper Tarih: 22.05.2006 08:42
Sağlıksız ve hızla verilen diyetler maalesef istenmeyen sonuçlar doğuruyor,
bilgilerin için teşekkürler özlemci
Artık diyet yaparken dahadikkatli olucam
refik Tarih: 22.05.2006 08:06
çok önemli konuya değinmisin arkadaşım eline sağlık. bilinçsiz ve kontrolsuz zayıflama bu tür hastalıkları beraberinde getiriyor.
fatma.cetin Tarih: 19.05.2006 19:46
ellerine saglik caniim bizi aydinlattigin icin tesekkür ederim
özllekile bayanlarda ve genckizlarda oluyor galiba biz bayanlar birazdaha düskünüz kilo vermede düzensiz sagliksiz diyetler yerinew spor yapalim arkadaslar.