kara dutun faydaları - karadut neye iyi gelir - karadutun sağlığa yararları - cilt bakımında karadutun etkisi - karadut ile cilt bakımıKaradut, içeriğinde birçok kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitaminleri gibi vitaminler barındıran, görüntüsü, kokusu ve tadı ile muhteşem bir şifalı bitkidir.

* Kronik yorgunluklara karşı tam bir mucize yaratan karadut, günde bir ufak kâse tüketilmesi durumunda son derece enerji dolu bir gün geçirmenizi sağlar.

* Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek, hastalıklara karşı kuvvetli ve dirençli olmanızı sağlar.

* Karadutun yaşlanmayı geciktiren etkileri vardır. Karadutu ezer ve posası ve suyu ile birlikte cildinize sürer kuruduktan sonra da duru su ile yıkarsanız yüzünüzdeki çizgiler, kırışıklıklar zamanla hafifleyerek gözle görünmeyecek kadar azalacaktır.

* Sürekli makat bölgenizde kaşıntılardan şikâyetçi iseniz muhtemelen bağırsak kurtlarınız vardır ve aç karnına yiyeceğiniz ufak bir kâse karadut bütün bağırsak kurtlarının dökülmesini sağlayacaktır.

* Sürekli kabızlık sorunu yaşıyorsanız yine aç karnına bir kâse karadut tüketin birkaç saat sonra kabızlık sorununuzun geçtiğini göreceksiniz.

Zararları

Karadut tüketirken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı var. Eğer ham karadut tüketirseniz kabız olabilirsiniz, olgunlaşmış karadut tüketirseniz ishal olabilirsiniz. Bu iki ayrıntıya dikkat etmelisiniz.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2261
favori
like
share
vural Tarih: 22.12.2010 00:51
sagolun tesekkurler