Erkeklerin bir ilişkide kadınlardan neden kaçtığını hiç merak ettiniz mi?


Birbirinizi çok sevmenize rağmen bazen ayrılmak zorunda kalabiliyorsunuz. Yıllarınızı verdiğiniz ilişki birden bitebiliyor. Peki neden? İşte erkek lerin gitmesine ya da gitmek zorunda kalmasına neden olan etkenler...

1. Aşkla tutku arasında...
Aslında aşk ve sevgi kadınların, tutku ise erkeklerin yapısına uygun. Erkekler tutkuyu yaşamaktan yana, bazen aşktan korkabiliyor ve böylece çekip gidiyorlar. Bazen körü körüne aşk yaşamaya da zorlanabiliyorlar kadınlar tarafından. Özellikle de aileleri ilişkiye dahil etme çabası ve evlilik kasıyor...

Dip not: Onu kendiniz sanmayın. Onu olduğu gibi kabul etmelisiniz. Gitmesinde payınız büyük.

2. Sorumlu olmak istemiyorsa
Erkekler bazen işlerinden başka sorumluluk istemezler. Aklını, kuvvetini ve kendini sadece işine verir, özel hayatlarında da rahatı seçerler. Birlikte yaşayan çiftlerde bu sorun daha çok yaşanır. Erkek etliye, sütlüye ne kadar karışmak istemezse, kadın da o kadar paylaşımcı olmak ister. İşte, bu noktada ipler kopar ve erkek ilişkiyi bitirmekle sorumluluktan kurtulacağı yalanına sığınır.

Dip not: Sorumluluğu seven olduğu kadar sorumluluktan kaçan erkekler de var hayatta. Rahatına pek düşkün olan bu tipler, ne evde size yardım eder ne de ilişkiniz üzerine kafa yorar. Eğer siz de rahatınıza düşkün biriyseniz ilişkiniz yürür. Yok eğer kafaya takan, mesuliyetten kaçmayan bir kadınsanız bu erkeği tutamazsınız.

3. Sen bana fazlasın!..
Erkekler kendilerine çok iyi davranan kadınlardan da kaçar zaman zaman. Her şeyin yolunda olduğunu gören erkek, verdikleriyle aldıklarını tartmaya başlayınca gözü korkar... Ayrılık sebebi de, klasik cümleleri aşmaz: "Sen mükemmel birisin. Bense bunun altında eziliyorum..."

Dip not: Bahanelerin adamı! Siz siz olun, birkaç gömlek üstünsün bahanesiyle sizden ayrılmak isteyen adamı, bırakın gitsin!

4. Seni seviyorum fakat başka bir deneyim istiyorum
Bu cümleyi genellikle ilişkisi beş yıldan fazla süren erkekler kurar. Üniversitede tanışılır, üniversite bitirilir... Aynı evde yaşanmaya başlanır. Yıllardır hep bildik kadın ve erkek. Ve tabii ki monoton bir ilişki. Gitmek kadar kalmak da zor. Kimileri becerebilse de böylesine uzun bir ilişkiyi yaşamak her iki taraf için de zor gelebilir. Sıradanlık belli bir zaman sonra sıkacak ve evlilik dahi düşünülmeyecektir. Farklı bir deneyim yaşamak isteyen sevgiliniz size ayrılırken oldukça dürüst olacak. İçinden ne geçiyorsa onu söyleyeceğinden ve sizinle her zaman dost kalacağına emin olabilirsiniz.

Dip not: Böylesine uzun süren bir ilişkiden kopmak her ne kadar zor olsa da, aslında her ikinize de belli bir zaman sonra iyi gelecek. En az onun kadar siz de yepyeni bir dünyayı keşfetmenin eğlencesine kaptırabilirsiniz kendinizi! Ve unutmayın, o sizin gerçek dostunuz. Size belli bir süre sonra geri dönme yüzdesi ise 70.

5. Anlaşıyoruz ama aşk yok
Erkekler de aşık olduğu ve yanında huzur bulduğu bir kadınla olmak ister. Çok iyi anlaşıyor, eğleniyor olabilirsiniz ama size aşık değilse ilişkiyi bitirir. Çünkü o, romantik ve aşka aşık bir adamdır.

Dip not: Sizinle kalması için ısrar ettiğiniz sürece, siz de onunla birlikte çok mutsuz olduğunuzu anlayacaksınız. En iyisi, kendinize göre birini bulmak...

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1133
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 08.03.2007 19:45
:89:

Ben Neler Demişim

Efet Belkide o An Kızgınlıkla Demişim Ama Dogru

Bazılarına Haksızlık

Etmıyım Neyse :5:
ALİZE Tarih: 07.03.2007 09:50
sadece o kaçsın ben kovalıyım olsa ne ala
bir kavga edersin yada kzıgınsındır ahaaa ortada sölenicek adam yok kaçmış ...
beni öle kızgınlıgımla başbaşa bırakıyor ya nasıl uyuz oluyom çık karşıam aazıcık söleneyim sana sonra barışırız be canım kaçma dinle beni ..diilmi ama????
canay Tarih: 04.03.2007 21:44
helal olsun miss fener içimizi okumuşsun alkışlar sana
daisy Tarih: 16.09.2006 18:24
çok sıkıştırıyorsak ve onun kalbine gerçekten girememişsek kaçacak tabi kaçmamasını sağlamak bizim elimizde ilk önce onu çok iyi tanımamız lazım sonra ona göre yaklaşırız konuşuruz ...
unique Tarih: 14.09.2006 16:28
:20: ben kendimden biliorum kadinlar kacmazmi yani...
hata yaptiysam ve karsimdaki bi özür bekliosa ben sahsen köse bucak kacarim
therapist21 Tarih: 29.07.2006 17:11
erkekler çoğu zaman :9: yalnızca bazen
CADIKIZ Tarih: 19.07.2006 11:08
[COLOR=coral]tamamdir :85:
CiCym Tarih: 19.07.2006 01:33
sana katiLiom manasinda
CADIKIZ Tarih: 18.07.2006 20:32
[COLOR=coral]niye kiz ben :20: