ciğerrin su toplaması nedenleri - göğüste su toplaması - akciğer zarı iltihabı - sulu zatülcenpAkciğerlerin etrafındaki zann iltihaplanması olayına“sulu zatülcenp” denilir. Zann iki yangının içine su birikir.

Şiddetli soğuk algınlıkları, bronşit, böbrek hastalığından, kulak iltihabı gibi hastalıklar başlıca kaynağıdır.

Göğsün yan taraflannda şiddetli ağn ve saplanmalar hissedilir. Buralara bastırıldığı zaman ağrı şiddetlenir. Aynca nefes ve solunum güçlüğü meydana getirir.

Bu durumda hemen bir hekime baş vurmalı ve yatak istirahatine çekilmelidir.

Aynca bitkisel ilaç olarak da şunlar kullanılır:

* Bir cezve suya iki kahve kaşığı kekik konur. Kaynatılıp süzüldükten sonra, üzerine bir tatlı kaşığı süzme bal katılıp yemekten evvel içilir.” Yemeklerde de sarımsak yemeye devam edilir.

* 250 gram çam fıstığı bir havanda dövülür. Üzerine üç çorba kaşığı bal kanştınlır. Günde üç kez birer çorba kaşığı yenir.

‘Yanm kilo süzme bala, bir su bardağı dövülmüş kantaron kökü konur ve iyice karıştırılır. Yemeklerden evvel birer tatlı kaşığı yenir.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8349
favori
like
share
DİDEM Tarih: 01.01.2011 16:55
Böyle bir durumda bitkisel yöntemler rahatsızlığı tedavi etmez malesef.Tek çaresi tek yada her iki yana toraks tüpü takılarak ciğerlerde toplanan sıvının dışarı alınması gereklidir...ince sızı arkadaşıma katılıyorum
ERSiN27 Tarih: 01.01.2011 03:43
Bir-Dost

Bu durumda hemen bir hekime baş vurmalı ve yatak istirahatine çekilmelidir.

Aynca bitkisel ilaç olarak da şunlar kullanılır:


@İnce Sızı
arkadasin verdigi bilgide zaten ilk Hekime Basvurun bildirmis
yan olarak bunlari kullanin dyiro orayi kacirmisiniz sanirim
İnce Sızı Tarih: 01.01.2011 03:14
Böyle bir durumda bitkisel yöntemler rahatsızlığı tedavi etmez malesef.Tek çaresi tek yada her iki yana toraks tüpü takılarak ciğerlerde toplanan sıvının dışarı alınması gereklidir...