24 Kasımda Öğretmene Hediye Olarak Ne Alınır Alınmalı - Bir Öğretmene Hediye Olarak Ne Verilmeli
24 Kasım ögretmenler günüdür. Öğretmenler, eğer ki kadri kıymeti bilinirse bizler için dünyadaki en değerli varlıklardan biridir. Öyle ki anne ve babamızdan sonra bize en çok emeği geçenler onlardır. Her öğrenci için öğretmeni farklı bir anlam taşır. Kimisi için dünyadaki en değerli varlık,kimisi için tam aşık olunup hayran kalınacak biridir. Kimisi içinse dünyadaki en sempatik ve cana yakın kişi odur. İnsan hangi yaşta olursa olsun, ne başarılar elde etmiş olursa olsun, mutlaka bunlarda öğretmeninin de mayası vardır. Atatürk tarafından değerli öğretmenlerimize ithaf edilen bu güzel ve anlamlı günde onlara küçük de olsa bir hediye alma isteği oluşmuş olabilir içimizde.

İlla ki hediye almak zorunda değiliz. O gün, o özel günde sihirli iki kelime bile onlar için en güzel hediyelerden biri olabilir. Fakat hediye almak istersek de, bu hediyenin çok pahalı bir şey olmamasına mutlaka özen gösterilmelidir. Ayrıca bir ilköğretim öğrencisi ile bir lise öğrencisinin alacağı hediyelerde de ister istemez biraz farklılıklar olmalı.Fakat herkes için ortak olan en güzel hediyelerden biri şüphesiz ki bir demet çiçektir. Hele ki üzerinde öğretmeniniz için yazılmış bir kaç satır sevgi sözcüğü ya da şiir de var ise,hediyenin en şahanesi olacaktır.

Öğretmeninizin en çok nelere ilgi gösterdiğini takip edin, nelerden hoşlandığını göz önünde bulundurun. Bu size farklı hediye konusunda mutlaka bir ipucu verecektir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3762
favori
like
share
efdalya Tarih: 22.02.2011 01:33
acıkcası bu gercekten bır dert helekı cocugunuz ogretmenıne cok baglıysa muhakkak sorun derım cunku benım oglum hedıye alacagım dıye ıkı haftalık pazar paramın ustune yattı cok memnun kaldı ogretmen ama bende ac kaldım yahu