Orjinal Adı: The Shaggy Dog
Yönetmen: Brian Robbins
Oyuncular: Tim Allen, Robert Downey Jr., Kristin Davis, Danny Glover
Senaryo: Cormac Wibberley, Marianne Wibberley
Görüntü Yönetmeni: Gabriel Beristain
Müzik: Alan Menken
Kurgu: Ned Bastille
Tür: Aile - Komedi - Fantastik
Süre: 98 dk.
Yapım: 2006 - ABD
Gösterim tarihi: 2 Haziran 2006


Editörün Notu: Disneyin en sevilen aile komedisi klasiklerinden The Shaggy Dogun yepyeni uyarlamasında kazayla kocaman bir köpeğe dönüşen Tim Allen, iyi bir baba olmayı yeniden keşfedecek...

Konu: Başarılı bir avukat olan Bölge Başsavcı Yardımcısı Dave Douglasın (Tim Allen) yeni bir görev almasıyla başlar. Bu kez kriminal hayvan laboratuvarında yapılan çalışmaları araştıracaktır. Tam bir işkolik olan Davein üstlendiği bu yeni görev, onu uzun süredir ihmal ettiği karısı Rebecca (Kristin Davis) ve çocuklarından (Zena Grey ve Spencer Breslin) biraz daha uzaklaştıracak gibidir.

Ancak Davein başına hiç beklenmedik bir kaza gelir. Çok gizli bir genetik mutasyon serumunun enfeksiyonuna maruz kalınca vücudunda değişimler başlar ve köpeğe dönüşür. O artık kendi ailesinin evindeki yeni köpek olmuştur. Kendisi ve ailesi hakkında bildiği herşey artık değişmiştir.

Köpek olmanın zor yanlarının yanısıra birtakım avantajları da vardır. Evin babasına ayrılan koltuktan inip yerdeki halıya oturan Dave, kendi ailesinin sırlarına ve hayallerine bambaşka bir perspektiften bakma fırsatını yakalamıştır. Ailesiyle ilgili yeni keşifler yapan Davein tek isteği, köpek olmaktan bir an önce kurtulup yeniden aile babalığına geri dönebilmektir. Ancak bunu başarmak için genetik mutasyon serumunun ardındaki şeytan ruhlu bilim adamını (Robert Downey Jr) durdurabilmesi gerekmektedir. Aile babalığına yeniden geri dönmek istiyorsa, zamana karşı hızlı bir mücadele vermekten başka çaresi yoktur.Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 506
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:33
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
şafakfırat Tarih: 25.07.2006 16:14
güzel olmuş teşekkürler
akın Tarih: 07.07.2006 21:40
ÇOK GÜZEL OLMUŞ
kurtjara Tarih: 26.05.2006 13:01
Bak şu köpeğin işine
teşekkürler arkadaşım