Uzak Yardım risklerinin ortadan kaldırılması [Windows XP]

Bilgisayarınızın güvenliğini arttırmak istiyor ve bunun için de ihtiyaç duymadığınız ve risk potansiyeli yüksek olan işlevleri kapatmak istiyorsunuz.

İpucu: Windows XP'nin sahip olduğu uzaktan destek işlevleri standart olarak etkindir. Örneğin, bu işlevleri kullanarak bir teknik destek elemanı masasından kalkmadan bilgisayarınıza bağlanabilir ve sorunlarınızı çözebilir. Ancak bu işlev saldırganların da işine yarıyor. Bu nedenle uzaktan destek işlevlerini normalde kapatmalı ve sadece gerçekten ihtiyaç duyduğunuzda kısa süreli olarak açmalısınız.

Bilgisayarınızdaki bu arka kapıyı kapatmak için, Başlat menüsünün altında bulunan Denetim Masası'ndaki Sistem simgesine çift tıklayın ve ekrana gelen penceredeki Uzak sekmesini etkinleştirin. Şimdi buradaki Uzaktan Yardım başlığı altındaki, Bu bilgisayardan Uzaktan Yardım isteklerinin gönderilmesine izin ver seçeneğindeki işareti kaldırın. Ayrıca Uzak Masaüstü altındaki Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver seçeneğindeki işareti de kaldırın.

Yaptığınız değişiklikleri Uygula ve Tamam düğmelerine tıklayarak onaylayın. İşlevi tekrar etkinleştirmek istediğinizde, yaptığınız tüm değişiklikleri geri alarak bu seçenekleri işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 617
favori
like
share
Kenz_üL Tarih: 09.07.2006 13:53
Ellerine saglik
melek tas Tarih: 08.07.2006 00:26
teşekürler bilgi için
ozkosif Tarih: 27.06.2006 17:59
emeğine sağlık
MILGC30 Tarih: 26.06.2006 09:02
Elerine saglik üstad. Bugüzel paylasiminicin, Sükranlarimi sunarim.