Bartın SSK İbrahim Denizcier Hastanesi Kulak, Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Opr. Dr. Zafer Tezel, deniz ve havuz suyundan bulaşan mikropların kulakta işitme sorunu oluşturduğunu ifade etti.


Genellikle yaz mevsiminde havuz ve deniz suyundan gelen mikropların kanal içerisine yerleşmesiyle şiddetli ağrıların oluştuğunu belirten Opr. Dr. Zafer Tezel, "Doğal ortamlarda meydana gelen mikroplar, kulakta kanal içerisine girerek yerleşiyor. Bu yerleşmenin arkasından kulakta şiddetli ağrılar meydana geliyor. Ayrıca bu mikroplar işitme azlığı ve akıntıya sebep oluyor. Mümkün olduğu kadar kulakların deniz veya havuzdan çıktıktan sonra temizlenmesi gerekir. Bu temizliği çubuklarla değil, pamuk kullanarak yapmalıyız." dedi.


Opr. Dr. Tezel, zaman zaman meydana gelen baş dönmelerinin de birçok sebebi olduğunu, bu baş dönmelerinin bir nedeninin de iç kulak iltihabı olduğunu belirtti. Tezel, "İç kulak kaynaklı baş dönmeleri çok şiddetlidir. Genellikle bulantıya, kusma eşlik eder. Bunlar, iç kulaktaki denge organında bozulmaya seyreder." diye konuştu.

Beğeniler: 3
Favoriler: 2
İzlenmeler: 491
favori
like
share
MyNiceWorld Tarih: 27.12.2005 23:16
EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
:cubuk:
SERKANCO Tarih: 06.12.2004 17:11
BENDE BIKERE OLMUSTU COK KOTU :5: :5:
ByStranqe Tarih: 06.12.2004 17:08
ßiLgi İçin Te$ekkürler.............