Pınar İlköğretim Okulu Hakkında - Pınar İlköğretim Okulu Tanıtım - Pınar İlköğretim Okulu Resimleri - Pınar İlköğretim Okulu İletişimPınar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1988 yılında beş derslikli olarak eğitim öğretime başlamıştır.okulumuzun inşaatına 1988 yılının ekim ayında köylülerimiz kendi aralarında imece usulü ile başlamışlar ve daha sonrada devletimizin katkısıyla tamamlanmıştır.okulumuz 1988-1989 eğitim öğretim yılında 20 şubat 1989 pazartesi günü 108 öğrenci ve dört öğretmen ile eğitim öğretime başlamıştır.Okulumuz Köyceğiz ilçesi Çayhisar köyü Akyaka mahallesinde AKKAYA İLKOKULU adıyla kurulmuştur.1998-199 eğitim öğretim yılında bazı ilkokulların taşımalı eğitim merkezi ve ilköğretim okulu olmasıyla okulumuz PINAR KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU adıyla eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmiştir.1997 yılında temel eğitimin 8 yıla çıkarılmasıyla öğrenci sayısındaki artışı karşılamak için 2008 yılında 8 derslikli prefabrik ek bina yapılmış ve 2008-2009 eğitim öğretim yılında kullanıma açılmıştır.Bugün 251 öğrencisi,20 öğretmeni,2 hizmetlisi ile eğitim öğretime devam etmektedir.


OKULUN BİNA DURUMU :
a)-Binanın Özellikleri : Okul Binamız Ave B Blok olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.A Blok prefabrik bir bina olup 9 derslik , 1 öğretmenler odası, 5 tuvalet, 1 rehberlik odası , 2 idareci odasından oluşur. Blok ise betonarme bir bina olup 1 Bilişim Teknolojileri dersliği,5 derslik ve Kütüphaneden oluşmaktadır.Ayrıca bloklardan ayrı bir bölümde kız-erkek tuvaleti,kantin ve yemekhane yer alır.

b)-Laboratuar : A Blokta : 1 Adet Fen ve Teknoloji Laboratuarı, B Blokta : 1 Adet Bilişim Teknolojileri sınıfı vardır. Bilişim Teknolojileri sınıfında;1 adet server,16 adet öğrenci PC bulunmaktadır.

c)-Okul ve Sınıf Kitaplıkları : Okulumuzda kütüphane ve her sınıfın kendine ait sınıf kitaplığı vardır.


d)-Depo ve ambar durumu : Okulumuzda farklı amaçlarla kullanılan 3 depo yer alır.

e)-Bahçenin durumu : Okulumuzun A Blok ve B Blok önünde olmak üzere 2 geniş alan yer alınıyor. B Blok önünde yer alan bahçede spor faaliyetleri ,okul törenleri yapılmaktadır.

YÖNETİCİ SAYISI : 1 Müdür,1 Müdür Yardımcısı olmak Üzere 2 idareci görev yapmaktadır .

Pınar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Köyceğiz
Okulun Telefonu: 252 267 00 08
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Akyaka Mahallesi Pınarköy
Okulun Web Adresi: [url]http://www.koycegizpinarkoyilkogretim.meb.k12.tr/[/url]
Okulun E-Posta Adresi: [email]715301@meb.k12.tr[/email]
Okulun Müdürü: Selda KAYA
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Pınar İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1488
favori
like
share