Sarımsak Faydaları Nelerdir - Sarımsagın Yararları - Limonun Yararları - Limon Sarımsak Kullanımı

Sayın okurlar ,
Bu karışımın faydası olduğuna [ En azından kendime ] inanıyorum.İçindeki limon ve sarımsak kendi başlarınada faydalı olarak adlandırdığımız bitkilerdir.Ağır yenen yemeklerden sonra suya limon sıkarız veya çayımızı limonla içeriz rahatlatmak için. Sarımsak yediğimiz zamanda genel olarak tansiyon veya başka bir sağlık sorunundan olabilecek başımıza doğru gelen ağrı veya baskıyı azaltabildiğimizi biliyoruz.
Bu iki faydalı bitkiyi karıştırınca ortaya ilginç bir karışım çıkıyor.Tarifine geçmeden önce bununla ilgili gözlemlerimi yazmak isterim. [ Yaklaşık 3 senedir her kış başı bir kavanoz hazırlayıp içiyorum ]Öncelikle içerken tahmin edildiği kadar boğazı yakmıyor, biraz dil üstünde hassasiyet veriyor.Kahvaltı edene kadar etrafa sarımsak kokusu çıkmıyor.İdrardan da koku vermiyor. Vücut kısa zamanda alışıyor ve rahatsızlık hissi kayboluyor.Kullandığım süre ve sonrasında diz eklemlerinde olan ağrılarım kayboldu.
Tuvalete çıkma sıklalıkları artabiliyor ( büyük veya küçük abdest) ,Uyku düzensizliklerime denge getirdi,Belki psikolojik olabilir ama kendimi daha dinç hissettim,Yeme iştahımı kontrol etmeye başladım, Baş ağrılarım azaldığını düşünüyorum, Vücudumdaki genel isteksizlik veya yorgunluk hali kayboldu.

Sabırla İlaç niyetine sonuna kadar içmenizi tavsiye ederim, ama Vücüdunuza fayda sağlıyacağına inanmıyorsanız hemen kesin.
Yapılışı :
2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkıca
kapanabilecek koyu renkli veya üzeri folyoyla kapatabileceğimiz bir kavanoz gerekiyor. Kesinlikle Işık almıyacak. Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza dolduruyorsunuz, içine soyulmuş 40 diş orta
boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını sıkıca
kapatıyorsunuz, 25 gün boyunca hafif serin bir yerde saklanıyor ve her gün çalkalıyorsunuz,
(sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp önce filitre edilmesi (süzülmesi) gerekiyor. Sonra her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsanız bir çay bardağı içiyorsunuz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı kalacak , ışık alımayacak, kavanozun içine su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını içerken sulandırabilirsiniz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmemesinde fayda var, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilebilirseniz iyi olacağı söyleniyor.
SAĞLIĞIMIZA FAYDALARI
1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi edebiliyor,
tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önleyebiliyor,
2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını
sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların
yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek
gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyabiliyor,
3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar
söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırabiliyor ,
4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki
parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapabiliyor ,
5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları
dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her
türlü ağrıyı kesmeye veya azaltmaya yardımcı olabiliyor ,
6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor
sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını
artırıyor,felçlere ve VERTİGO’da fayda verebiliyor ,
7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor, ve her
türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini
kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyabiliyor ,
8- Balgam sökmeye yardımcı olabiliyor ,
9- Vücudumuzda oluşabilecek toksinleri atmamızda yardımcı oluyor,Antitoksin özelliği var
10- Vücudumuzda oluşan fazla yağları temizleyip atıyor.Dolayısıyla fazla kiloları atmak içinde fayda sağlıyabiliyor ,

11- Sedef Hastalığının atlatılmasına yardımcı olduğu söyleniyor ,

BU YAZILANLAR KESİNLİKLE KLİNİK DENEYLERİNDEN ELDE EDİLEN SONUÇLAR DEĞİLDİR ! HALK ARASINDA KONUŞULAN HERKESE GÖRE FARKLI OLARAK SAĞLADIĞI FAYDALAR YAZILMIŞTIR. KESİN BİR FAYDASININ VE ZARARININ OLDUĞUNU BİLEMEYİZ TAKİ KLİNİK DENEY SONUÇLARINA KADAR.

FAKAT DENEYEN İNSANLARDAN ÇIKAN SONUÇLAR OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ,RAHATSIZLIK HİSSEDENLER DOĞAL OLARAK KARIŞIMI KULLANMAYI HEMEN KESMELİDİR,FAYDA SAĞLADIĞINI DÜŞÜNENLERDE İÇMEYE DEVAM ETMELİDİR.

N O T :
Karışım hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz.
Bunu ilk defa Rus doktorların bulduğu ve uyguladığı söyleniyor. Bende Rusya seyahatimde orada bulunan Ruslara bu karışımı sordum,Her sene 1 veya 2 sefer bunu hazırlayıp içtiklerini söylediler. Onlar bunun faydasının çok olduğunu söylerler.Orta Asyada yaşayan Türklerlede konuştum, Onlarda bunu kullanıyorlar. Ve gunceliz.net ilginçtir Bulgaristan,Romanya,Moldovya dakilerde bu karışımı biliyorlar ve zaman zaman kullanmışler. Özetle Başlangıç noktası sanıyorum Rusyadan çıkarak öncelikle kendi komşularından Dünyaya yayılmış.

Kullananların ; Karışımın Fayda veya Zaralarını içeren bilgilerin Kullanımı teşvik veya Kullanılmamasını Teşvik için , Bilgilendirmek adına yorumlarını yazmaları, yeni kullanacaklara fikir verebilir.


alinti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 14086
favori
like
share