Sakla Samanı Gelir Zamanı Atasözünün Açıklaması - Sakla Samanı Gelir Zamanı Atasözü İle İlgili Kompozisyon
Sakla samanı, gelir zamanı Atasözünün Anlamı:
Gereksiz görülen, işe yaramaz kabul edilen şey günün birinde, ileride lâzım olabilir. Bu sebeple önemsiz gördüğümüz şeyleri bir kenara atıp elden çıkarmamalı, onları saklamalıyız.Somut bir örnek vermek gerekirse yeni bir bilgisayar aldınız diğeri kullanılmaz halde onu atmayın belki yeni aldığını bozulursa en azından idarelik kullanmak için size gerekir. Bu sakla samanı gelir zamanı ile alakalı verdiğimiz basit örnek ile inşallah aklınızda yer etmiştir.

Sakla Samanı, Gelir Zamanı Atasözü İle Alakalı Kompozisyon Örneği

Bu atasözünün içinde çok büyük anlamlar var. Ama benim fikrimce bu atasözü daha çok parayla ilgili. Bu atasözü insanların parayla ilgili işlerde dikkatli ve akıllı olmasını istiyor.
Biz hayatımızda çok şey isteriz, fakat hepsi olmaz. Bu yüzden insanın daima sorunları çözmeye hazır olması lazım. Herkes bilir ki saman, yani para insan için önemli şeylerdendir. Paranın da sonu olur, bu sebepten bir şey yapmadan önce iyice düşünmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor.
Bence şu anda ülkemizde olan sorunlardan biri enerji kaynaklarının kısıtlı oluşudur. Çünkü bütün ülkemiz için enerji kaynakları yeterli değil. Tabii ki her aile varlık içinde yaşamak istiyor. Bu sebepten ben düşünüyorum ki herkesin her zaman, her yerde tutumlu olması lazım.
Sadece parayı değil, vaktimizi de idareli kullanmamız gerek, çünkü vakit o kadar çabuk geçer ki hiç anlamazsın. Vakit de para gibi kıymetli, bu yüzden bizim durmadan çalışmamız, yeni şeyleri öğrenmemiz gerek. Bizim için çok değerli olan zamanın kaybolmaması için gayret etmemiz lazım.
Dünyamız için en önemli şey nedir? Tabii ki su! Su insanın hayatında önemli bir rol oynar, çünkü susuz yaşam olmaz. Ama bazıları bunu hiç anlamıyor ve onu kullanmayı da bilmiyorlar.
Ben açıkça söyleyebilirim ki; dünyada hiçbir şey sonsuza kadar sürmez, yani her şeyin bir sonu vardır. Bu yüzden: “Sakla samanı gelir zamanı.” demek istiyorum.
Yazan: Gülvira Maylibekova
Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Hazırlık Sınıfı Öğrencisi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2021
favori
like
share
craxox Tarih: 08.12.2011 21:14
hikayesi nerede:20:
karakaya26 Tarih: 23.01.2011 10:46
bu çok güzel bi atasözüdür.Herkez bu atasözünü kullanmalıdır.