[COLOR=coral]Yapım Yılı: 2006
Süre: 105 dk
Gösterim Tarihi:
9-6-2006
Oyuncular
Harrison Ford Jack Stanfield Paul Bettany Bill Cox Virginia Madsen Beth Stanfield Mary Lynn Rajskub Janet Stone Robert Patrick Gary Mitchell Robert Forster Harry Alan Arkin Arlin Forester Carly Schroeder Sarah Stanfield Jimmy Bennett Andy Stanfield
Yönetmen
Richard Loncraine
Senarist
Joe Forte
Yapımcı
Armyan Bernstein
Basil Iwanyk
Jonathan Shestack
Müzik
Alexandre Desplat
Görüntü Yönetmeni
Marco Pontecorvo

Bilgisayar güvenlik uzmanı Jack Stanfield merkezi Seattle'da bulunan Landrock Pacific Bankası'nda çalışmaktadır. Stanfield güvenilir bir üst düzey yöneticidir ve sektörün hırsızlığa karşı en etkili bilgisayar programlarını tasarlayarak kariyerinde başarı ve ün elde etmiştir. Onun tasarladığı bu programlar bankanın maddi varlıklarını, İnternet korsanlarının karmaşık takip ağları, erişim kodları ve güvenlik duvarlarıyla (firewall) oluşturdukları gitgide artan sürekli tehditlerden korumaktadır.

Jack'in geliri, kendisi, mimar eşi Beth ve iki küçük çocuğuna, şehrin hemen dışında, okyanusun kıyısındaki seçkin bir semtte güzel bir ev ve rahat bir yaşam sağlama olanağı tanımaktadır. Ama Jack'in sisteminde göz önünde ulundurmadığı bir zayıflık vardır: Kendisi. Bu zaaf acımasız ve kurnaz bir hırsız tarafından keşfedilecektir.

Bill Cox dijital video kayıt aletleri ve parabolik mikrofonlarla, Jack ve ailesini aylardır izlemekte; onların İnternet faaliyetlerini takip etmekte, telefonlarını dinlemekte ve günlük alışkanlıklarını kaydetmektedir. Böylece aile bireylerinin en kişisel bilgilerini eline geçiren Cox, çocukların arkadaşlarının isimlerini, tıbbi geçmişlerini, ve semti koruyan güvenlik istasyonunun Güvenlik Kodunu öğrenmiştir.

Altı aydan fazla bir süreyi sistemli bir biçimde Jackin kimliğinin her zerresine sızarak geçiren Cox, artık araştırmasının meyvesini toplamaya hazırdır. Sıkı paralı askerlerden oluşan suç ortaklarıyla birlikte Stanfield evini ele geçiren Cox, dehşet içindeki Beth ve çocukları rehin alarak, Landrock Pacific Bankası'ndan 100 milyon dolar çalma planlarında Jack'i piyonu hâline getirir.

Her türlü muhtemel kaçış yolu Cox tarafından zekice hesaplanan ve bloke edilen, olabilecek bütün müttefikleri erişim alanının dışında, karısının ve çocuklarının hayatları tehdit altında tutulan Jack, kendi tasarladığı kusursuz güvenlik sisteminde bir gedik bulmaya, ailesini elinde tutan adamın offshore hesabına fon aktarmaya, ve bu süreçte Cox'un var olduğunu gösterecek tüm elektronik kayıtları silerek kendini suçlu gibi göstermeye mecbur bırakılmıştır.

Sürekli gözetim altındaki Jack'in, bir yandan riskli para transferini gerçekleştirmeye çalışırken, bir yandan da hırsızın hatasız güvenlik duvarında ve sahte kimliklerinde bir açık bularak ailesini kurtarmak ve Cox'u kendi oyununda alt etmek için sadece birkaç saati vardır.
Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 446
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:02
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
akın Tarih: 07.07.2006 20:42
TEŞEKKÜR EDRİM ÇOK GÜZEL OLMUŞ
muratti17 Tarih: 22.06.2006 21:38
TEŞEKKÜR EDERİM ELLERİNE SAĞLIK
kurtjara Tarih: 30.05.2006 08:49
Teşekkürler özlem ilgi ile izlenebilecek bir film