9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2011 tablo - 9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama formu

9. Sınıf Öğrencileri aşağıdaki formu kullanarak takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını anında öğrenebilirler. Notlarınızı girerken, yanlışlık yapmamaya özen gösteriniz. Edebiyat dersinizin not değeri 55′ten aşağı olursa ya da 45′inaltında notunuz varsa sistem hesaplama yapmayacaktır. Lütfen hesaplama yapmadan önce bu hususları göz önünde bulundurunuz.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR BELGELERİNİN ALINIMLARININ ÖRNEKLİ AÇIKLAMALARI:
Geçen sene değerlendirme sistemi biraz değişti. Bu nedenle de birinci dönem normalde takdir beklerken teşekkür belgesi aldılar. Teşekkür belgesi beklerken hiçbir belge alamadılar.

Bunun nedeni artık başarı değerlendirmesinde hesaplama 100 üzerinden yapılıp daha sonra not a çevrilmesidir.Siz öğrencilerin puan olarak hiçbir kaybınız olmamaktadır.Fakat Teşekkür ve Takdir puanı yukarıya çıkmıştır. Aşağıda örnekleri incelediğiniz zaman bunun nedenini anlayacaksınız.

Puanların not değeri ve derecesi aşağıda gösterilmiştir.Eski sisteme göre bu öğrencimiz parantez içindeki notlar toplanıp (46 ediyor) toplam ders sayısına bölünerek(10 ders) 4,6 ile takdir almaya hak kazanıyordu.
Yeni uygulamada ise.her ders için .haftalık ders saati ile dönem sonu puanı çarpılır.Elde edilen çarpımların toplamı ;haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Elde edilen puan 5 lik sisteme çevrilerek değerlendirme yapılır.
ÖRNEK2145:27 =79,4 karşılığı (4) Sonucu gördüğünüz gibi takdir almaya yetmiyor; ancak teşekkür almaya yetiyor.Oysa yukarıda gördüğümüz gibi eski yöntemle aynı puanlarla takdir alınıyordu.
Çoğu öğrencimizin ve velilerimizin hayal kırıklığının nedeni bundan kaynaklanmaktadır.
AYNI TABLOYLA BİR ÖRNEK DAHA VERELİM.
ÖRNEK2300:27=85.185 OLUYOR VE TAKDIR ALIYOR.5 lik sisteme göre puanlar 4,5, 3 gibi, ilk örnekle aynı olmasına rağmen sonuç çok farklı olabiliyor. Gördüğünüz gibi ders saati fazla olan derslerin ortalamaların yüksek olması burada daha önemli…

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5931
favori
like
share
safak340 Tarih: 24.01.2011 18:00
TeŞekkürler Takdir alamıcam diye üzülüyodum hesaplıyorum 83 çıkıo şimdi hspladım 87.258 çıkıo...