Dünyanın en büyük arama motorlarından Googleın kullanıcılarının hizmetine yeni sunduğu servisi trendsi futbol takımlarımıza uyarladığımda farklı sonuçlar ortaya çıktı. İllerin nüfus ortalamalarının baz alınarak çıkan sonuçlar takımlarımızın ve oyuncularımızın hangi şehirden ve ülkeden en fazla arandığını ortaya koyuyor. Şimdi sırayla takımlarımıza bir göz atalım:Galatasaray

Galatasarayın en fazla arandığı iller şöyle sıralanıyor:

1.Bursa 6. Kayseri
2.Adana 7. Erzurum
3.İzmir 8. Samsun
4.İzmit 9. Antalya
5.Diyarbakır 10. Trabzon

Galatasarayın en fazla arandığı ülkelerde ise karşımıza 9 ülke çıkıyor. Ülkeler sıralamasında birinciliği alan Türkiyenin ardından Belçikanın gelmesi hayli ilginç. Bu sıralama şöyle devam ediyor: Avusturya, Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa, İngiltere, Amerika.

Hakan Şükür: İtalya ve İngiltere maceraları da yaşayan Galatasarayın yıldızı Hakan Şükürün en çok arandığı ülkeler sıralamasında Türkiyenin ardından Hollanda, Belçika, Fransa ve İsviçre geliyor. Almanya 8. sırada yer alırken İngiltere 9. sırada.

Fenerbahçe

Fenerbahçenin en fazla arandığı iller ise şöyle:
(Not: Fenerbahçe kelimesinin Dünyadaki aranışını ölçmek için Fenerbahce olarak yazılışını baz alıyorum.)

1. Kayseri 6. Bursa
2. İzmir 7. Adana
3. İzmit 8. Ankara
4. İstanbul 9. Erzurum
5. Antalya 10. Diyarbakır

Fenerbahçenin Dünyada arandığı ülkelere baktığımızda ise Türkiyeden sonra sırasıyla Almanya ve Avusturya geliyor. Diğer ülkeler ise şöyle sıralanıyor: Hollanda, Belçika, İsviçre, Danimarka, Fransa, İngiltere ve Amerika.

Anelka: Fenerbahçenin Fransız yıldızı Anelkayı en çok arayan şehir İzmit. İzmitin ardından Bursa ve İstanbul geliyor. Anelkayı en çok arayan 8. şehir Aubervilliers (Fransa) 9. şehir Puteaux (Fransa) olurken 10. şehir Nancy (Fransa). Anelkanın en çok aramaya ulaştığı zaman ise Fenerbahçeye geldiği döneme denk geliyor. Anelkanın en fazla arandığı ülkelerde ise Türkiye açık farkla önde Türkiyenin ardından ülkesi Fransa geliyor.

Beşiktaş

Sıra geldi Beşiktaşa, Kartalın en fazla arandığı şehir İstanbul.

1. İstanbul 6. Duisburg
2. Bursa 7. Essen
3. İzmir 8. Köln
4. Ankara 9. Dortmund
5. Adana 10. Ulm

Kartalın arandığı ülkeler ise Türkiyenin ardından: Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, İsviçre, Romanya, Danimarka, İsviçre, Fransa.

Not: Beşiktaş kelimesini 'Besiktas' olarak yazarak bu sonuçları elde ettim. Beşiktaş yazıldığında ise sonuçlar değişiyor.

Ailton: Beşiktaşa gelmesi de gitmesi de olay olan Ailtonun ise en çok arandığı zaman Beşiktaşa gelme haberlerinin ortaya çıkmasına rastlıyor. En çok arandığı illerin ilk sırasında, gol krallığına da ulaştığı şehir Bremen geliyor. Bremenin ardından ülkesinin şehri Recife gelirken üçüncü sırada Ankara yer alıyor. En çok arandığı ülkeler ise sırasıyla şöyle: Türkiye, Brezilya, Almanya, Meksika.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 487
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 04.06.2006 11:53
ya bırak özlem adamın içi geçmiş artık :46:
ne yaptıda bu kadar sahip çıkıyorsun buna, sizin genç semih ondan daha faydalı oldu bu sezon bunun başka açıklaması var mı :20:

abi içi de geçse dışı da geçse bizim formamızı giydiği sürece sahip çıkıcaz tabi :85:

gitsede gerçi çıkarız ne de olsa bize çok emeği geçti. :10:
ED1 Tarih: 03.06.2006 16:46
ilginç demek fransızlar anelkayı arıolar o zaman oynadığı takımı da biliolardır demi

okanoo28 Tarih: 03.06.2006 13:52
kurtjara Tarih: 03.06.2006 11:14
ya bırak özlem adamın içi geçmiş artık :46:
ne yaptıda bu kadar sahip çıkıyorsun buna, sizin genç semih ondan daha faydalı oldu bu sezon bunun başka açıklaması var mı :20:
ozlems_o Tarih: 03.06.2006 11:10
Anelkayı en çok arayan 8. şehir Aubervilliers (Fransa) 9. şehir Puteaux (Fransa) olurken 10. şehir Nancy (Fransa). Anelkanın en çok aramaya ulaştığı zaman ise Fenerbahçeye geldiği döneme denk geliyor. Anelkanın en fazla arandığı ülkelerde ise Türkiye açık farkla önde Türkiyenin ardından ülkesi Fransa geliyor.

ilginç demek fransızlar anelkayı arıolar o zaman oynadığı takımı da biliolardır demi :20: :5:
GS2004 Tarih: 02.06.2006 11:23
Tesekkürler kardes :23: