Vizyona Giriş Tarihi
23.06.2006

Türü
Aksiyon

Ülke
ABD / Fransa

Süresi ve Yapım Yılı
127 dakika - 2005

Yönetmeni
Tony Scott

Oyuncular
Keira Knightley
Mickey Rourke
Edgar Ramirez
Mena Suvari

Senaryo
Richard Kelly

Müzik
Harry Gregson-Williams

Görüntü Yönetmeni
Daniel Mindel

Zeki, cesur, meydan okuyan, tehlikeli ve güzel

Saygıdeğer aktör Lawrece Harvey ve model Sophie Wynnın kızı olan Domino Harvey, varlık ve refah içinde dünyaya geldi ama bu hayat tarzı onun ilgisini çekmiyordu. Küçük yaşlarında bile jet sosyetenin yaşam tarzına karşı çıktı. Hassas bir dönem olan sekiz yaşında, Domino çok sevdiği babasını kaybetti ve annesi tarafından iyi bir eğitim alması için yatılı okula gönderildi. Ama bu vahşi çocuğu eğitmek için hiç de iyi bir karar değildi bu. Sonuçta kimse Dominonun ateşli doğasını bastıramadı. Ne arkadaşlıklar, ne okul ne de annesinin yüksek sosyetesi&

Kendi çılgın hayatına kısa bir süre modellik yaparak ara verdi. Ve bir gün, istekli ödül avcıları arayan kişilerin verdiği bir seminerle birlikte heyecan duyduğu susuzluğu dindirme fırsatı yakaladı. Bundan sonra Domino sadece işine aşık olmakla kalmadı, aynı zamanda aynı işi yapan arkadaşlarına da aşık oldu ve onlar Dominonun ailesi oldular.

Domino gerçekten ne istediğini bulmuştu. Açgözlü ama bir o kadar da harika, eski suçlu Ed Mosbey, kendisine gizliden gizliye hayran olan sert ve seksi Latin Choco ve patlayıcılara düşkün Afgan Alfin grubuna katıldı. Çok geçmeden ekip Los Angelesın en başarılı ödül avcıları oldu. Fakat henüz ünlü değillerdi. Yeteneklerini sergilemeleri ve şöhreti yakalamaları için televizyondan daha iyi bir yer olabilir miydi? Yapımcı Mark Heiss ve asistanı Kimmie, onlardan Beverly Hills 90210 Evimiz Hollywooddanın iki starı olan Ian Ziering ve Brian Austin Greenin sunduğu The Bounty Squad isimli bir şovda yer almalarını istedi. Ve böylece ödül avcıları birden kendilerinin kariyerlerinin en zor işinin içerisinde buldular&
Tura gelirse yaşarsın. Yazı gelirse ölürsün
Tony Scottun yönettiği Dominonun başrollerinde Keira Knightley (Domino Harvey), Mena Suvari (Kimmie), Mickey Rourke (Ed Mosbey), Christopher Walken (Mark Heiss), Edgar Ramirez (Choco), Rizwan Abbasi (Alf) ve Delroy Lindo (Claremont Williams) kamera karşısında. Senaryosunu Richard Kellynin yazdığı filmin görüntü yönetmeni Daniel Mindel.

Yönetmen Tony Scootın Domino ile olan tanışması oldukça eskiye dayanıyor. Scott, ilham perisi Domino ile ilk kez Neville Shulmanın Londrada kendisine yolladığı, kendi deyimiyle uyduruk bir gazetedeki makale sayesinde, 10 yıl önce tanışmış. Makale, ödül avcısı olmaya karar vermiş genç bir kadının hayatını konu alıyormuş. Ama her iki adamında ilgisini asıl çeken şey, bu genç kadının oyuncu Lawrence Harveyin kızı olması ve son derece seçkin bir çevrede yetişmiş olmasıymış.

Scott hemen o zaman 20 yaşında olan Domino ile irtibata geçmiş. Onu ofisine davet etmiş ve bir hafta sonra, kendilerini Dominonun hayat hikayesini perdeye aktarmak konusunda konuşurken bulmuşlar. Tony Scott, Domino Harvey için şöyle konuşuyor: Domino son 12 yıldır bana ilham verme ve beni şaşırtma konusunda hiç bir zaman başarısız olmadı. Daha önce kimsede görmediğim kadar özgür bir ruha sahipti. Yönetmen, filmin felsefesini de şöyle özetliyor: Film temel anlamda Dominonun yazı tura prensibiyle ilgili. Kaçmak ya da hayatını istediği gibi yaşamak arasında yaptığı seçimle ilgili.

Domino Harvey, 27 Haziran 2005 akşamı Los Angelesdaki evinde 35 yaşında öldü.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 512
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:00
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
akın Tarih: 07.07.2006 21:31
TEŞEKÜR EDERİZ SAOL
ozlems_o Tarih: 02.06.2006 08:49
way bee film çok güzele benziyo :20:

haber için sağol abi