Facebook Nasıl Kullanılır - Facebook’ta Arkadaşlar Nasıl Bulunur - Facebook Arkadaş Bulucu - Arkadaş Bulucu
Facebook’ta eski ve yeni bir çok arkadaşınızı bulabilirsiniz. Facebook’un birçok özelliği, hayatınızda iletişim ve bağlantı halinde kalmak istediğiniz kişilerin olduğu fikrine dayanır. Bu kişiler en iyi arkadaşlarınız, aileniz, eski okul arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız da olsa, onlarla bağlantı kurduktan sonra Facebook arkadaşlarınız sayılırlar.

Facebook’ta eski veya yeni arkadaşlarınızı aramanız için çeşitli uygulamalar bulunmaktadır:


Arkadaş Bulucu

Arkadaş Bulucu sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi ister. Bunun ardından Facebook, adres defterinizdeki e-postaları gözden geçirerek bu adreslerden Facebook’taki profillerle eşleşenlerin olup olmadığına bakar. Arkadaşlık isteği göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz; Facebook’taki arkadaşlıkların geçerlilik kazanması için önce iki kişi tarafından da onaylanmaları gerekir.

Arkadaş Bulucu‘ya erişmek için buraya tıklayabilir ya da Facebook’taki üst menüdeki “Arkadaşlar”ın üzerine gelin ve “Arkadaşlarını Bul”u seçin.

Arkadaş Bulucu’yu kullanarak yüklediğiniz kişileri silmek istiyorsanız, burayı tıklayınız.

2. Sınıf Arkadaşı Arama

Sınıf arkadaşlarını arama, zaman içinde izini kaybetmiş olabileceğiniz iyi arkadaşlarınızı bulmanın kolay bir yoludur.

Sınıf Arkadaşı Arama’ya erişmek için üst menüdeki “Arkadaşlar”ın üzerine gelin ve “Arkadaşlarını Bul”u seçin. Okul ağları eklediyseniz, açılan sayfanın en alt kısmında sınıf arkadaşlarınızı aramak için bağlantılar göreceksiniz.

Sınıf Arkadaşı Arama sayfasına geldikten sonra, isterseniz liseye, isterseniz üniversiteye göre arama yapabilirsiniz. Aynı anda hem lisenizi hem de üniversitenizi aratamazsınız. Sonuçları daraltmak için arama yaparken bir mezuniyet yılı seçin.

Sınıf Arkadaşı Arama

3. İş arkadaşı arama

İş arkadaşı arama şimdiki veya önceki işinizden tanıdığınız arkadaşlarınızı bulmanın kolay bir yoludur. İş Arkadaşı Arama’yı, Sınıf Arkadaşı Arama ile aynı sayfada bulabilirsiniz.

İş Arkadaşı Araması sayfasına geldikten sonra, şirket adını girmeniz ve Ara’ya tıklamanız yeterlidir. Belli bir kişiyi arıyorsanız bir ad girebilirsiniz ancak bu zorunlu değildir.

İş arkadaşı arama

4. Ad arama

Facebook’ta her nerede olursanız olun istediğiniz zaman, arkadaşlarınızı ada göre aramak için üst menünün sağ üst köşesinde bulunan hızlı arama kutusunu kullanabilirsiniz. Aradığınız adı girmeniz ve enter tuşuna basmanız yeterlidir.

Sonuç alamazsanız, yazım hatası yapmadığınızdan veya eski bir ad kullanmadığınızdan emin olun. Hata yoksa, söz konusu kişinin e-posta adresini biliyorsanız e-postayla arama yapmayı da deneyebilirsiniz.

arkadaş ara, arkadaş bul, arkadaş bulucu, eski okul arkadaşı bul, eski okul arkadaşları bul, Facebook, facebook Ad arama, facebook arama motoru, facebook arkadaş ara, facebook arkadaş bul, facebook arkadaş bulucu, facebook arkadaş özelliği, facebook İş arkadaşı arama, facebook kullanıcı adı, facebook kullanıcı adı değiştirme, facebook kullanımı, facebook nasıl açılır, facebook nasıl alınır, facebook nasıl kullanılır, facebook nasıl üye olunur, facebook nedir, facebook rehberi, facebook sınıf arkadaşı arama, facebook uygulamaları, facebook uygulaması

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 12927
favori
like
share