Rekor bir ücretle İngiltere Premier Lig şampiyonu Chelsea'ye transfer olan Ukraynalı golcü Andriy Shevchenko, İtalya'yı asla unutamayacağını söyledi.

AC Milan forması altında büyük başarılara imza atan ve dünyanın en iyi golcülerinden birisi olarak gösterilen Chelsea'nin yeni transferi Andriy Shevchenko, İtalya'yı ve Milan'ı unutmasının asla mümkün olamayacağını ifade ederek, "Eğer bir aileniz varsa, onları en iyi şartlarda yaşatmayı düşünmek zorundasınız. Chelsea'ye transfer olmayı kabul etmek benim için çok zor oldu ve bu kararı kolay vermedim. Ancak, İtalya'yı ve Milan'ı asla unutmayacağım" dedi. 29 yaşındaki Ukraynalı yıldız, asla İtalya'dan mutsuz bir şekilde ayrılmadığını ve ailevi nedenlerden dolayı İngiltere'yi tercih ettiğinin unutulmaması gerektiğini de belirtti.

Avrupa'da bir çok kez yılın futbolcusu ödülüne layık görülen 29 yaşındaki Shevchenko, ailevi nedenlerden dolayı İtalya'dan ayrıldığını söyleyerek, 30 milyon sterlinlik transfer bedeli ile Premier Lig rekoru kırarak Chelsea'ye 4 yıllık imza atmıştı.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 379
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 13.06.2006 20:05
Paylaşım için teşekkürler... :85:
kurtjara Tarih: 03.06.2006 10:55
Milan da bir sembol olmuştu ama insanın hayatında bazı farklılıklar araması da gayet normal