Hayat , her zaman süprizlerle doludur.Bu süprizlere verdiğimiz duygusal tepkiler belkide hayatın ta kendisidir.Ağlamak, belki bu tepkilerin en anlaşılması zor olanıdır, insanlar bazen sevinçten , bazende üzüntüden ağlar.Belkide insanların en zayıf belkide en güçlü oldukları zamanlar, bu zamanlardır.

İşte o anlardan bir tanesi 30 mayıs 2006 tarihinde yaşandı, Hayatınınızın belki anlamlarından birtanesi olan tuttuğunuz ve aşık olduğunuz takımınızın kaptanının televizyonda başka bir takım formasıyla, ki o takımla yaşadığımız kötü tecrübeler son senelerde .. gülücükler atarak konuşmasıydı Beşiktaş kaptanının, heyecanlıydı belliydi her halinden, edilen telefonlara , gelen mesajlara inanmak istemezken , işte karşımızdaydı .O an, insan değişik duygulara kapılıyor, hırs, kızgınlık, nefret, intikam ve bunun gibi birçok tutkuyu barındırıyorsunuz.Konuşmayı donuk, boş ve çaresiz bakışlarla izlerken spiker son olarak kaptana, Beşiktaş için ne diyeceksin diye sordu?

Ağzından bir iki kelime çıkar gibi oldu , hafif duraksadı ve sustu&herkes ona bakıyordu , ne söyliyecek diye..kamera zoom yaparken&.hiç bir şey çıkmadı ağzından kekeledi birkaç kelime çıktı (artık konuşamıyacağım gibi .) .yutkundu ve o gerçek olmayan gülümsemeden artık eser yoktu &.hani dokunsanız ağlayacak gibiydi. Acaba hangi tarifsiz duygular içindeydi?

İşte o an, benimde gözlerimden birkaç yaş düşmüştü.Ama artık daha huzurluydum sanki, içimi yiyip bitiren bu duygudan hafifçe sıyrılmıştım. "İşte dedim, biz ona gerçek Beşiktaş ruhunu az da olsa vermişiz," o değimliydi sisteme başkaldıran? Chenin, Beşiktaş çarşısı ve duruşu ile ilgili bazı benzerlikleri ortaya koyan yazılmış bir makalenin cumhuriyet gazetesinden kesip cebinde saklayıp (fb kupa maçı öncesi). Uçakta birkaç arkadaşıyla paylaşırken gözleri dolan ve sonrada iyiki Beşiktaşlıyım ve bu camianın içindeyim diyen.O değilmiydi bütün sezonu kederlerle geçirmiş taraftarın senede bir kerede olsa kadıköyde sevindiren oynadığı sürece "kupayıda getirmemişmiydi?"

Daha sağlıklı düşünmeye başladım, ve tarih tekrar önüme geldi defalarca.Feyyaz fenere gittiği zaman , bir abim bana oğlum ölmüş kadar üzüldüm dediği zaman , ona söyliyecek bir şey bulamamıştım.Çünkü oğlunun adını feyyaz koymuştu ve daha 5 yaşındaydı.. ama şimdi baktığımız zaman , Feyyazın Beşiktaşımıza yaptıklarını kimse inkar edemez&.noldu? hala Beşiktaşlı kibar feyyaz ve hala zaman zaman nostalji şarkıları tribünlerde.

Hayat, insanları bazen yanlış yönlendirebilir.İnsanlar tercih yapmak zorunda kalabilir, işleriyle , aileleriyle ilgili.Bu tercihler her zaman doğru olmayabilir&insanlar hata yapabilirer.Hangimiz yapmadı ki? Tutkunu olduğumuz takıma kızıp küfretmedikmi?sora üzülmedikmi..Kaçınız işinden okadar memnunken, başka bir işeyerinden daha cazip teklif aldığında ayrılmadı, ailesini geleceğini düşünerek?Hatta sevgilinizi , eşinizi terketmediniz bir hiç uğruna veya terk edilmediniz mi?

Bu camianın taraftarı öyle büyüktür ki, bir Trabzon maçından önce hami mandıralıyı tribüne çağırıp, ağabeyinle üzüldük başın sağolsun  sloganını atacak kadar yürek dolu o taraftar, yine büyüklüğünü gösterecek ve T.Metini alkışlayacak.Alkışlayacak ki.. o ruhun ne olduğunu cümle aleme gösterecek.

O alkışlar, kimlerin yüreklerini dağlayacak, o zaman göreceksiniz..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1211
favori
like
share
asya_kartal Tarih: 07.03.2007 13:10
sunum için teşekkürler abi bazı polimikleri aldırma abi boşver yaa
giden gitsin kalana sahalar bizimdir...
besiktasli_1903 Tarih: 06.03.2007 20:11
Yer Siyah Gök Beyaz Sampiyonsun Besiktas :85:
Kıskananlar Catlasın Tümer'i Almakla Sampiyon Olunmuyo Güzel Oynamakla Oluyo Tümer'le Olsaydı BJK'miz Her Sene Sampiyon Olurdu
besiktasligenc Tarih: 06.03.2007 12:34
BEŞİKTAŞLI OLMAZ DOGULUR KARDEŞLER. BİR TÜMER GİDER BİN TÜMER GELİR. AMA YÜREGİMİZDEKİ KARTAL HİÇ BİR ZAMAN SUSMAZ.

ÖNEMLİ OLAN BEŞİKTAŞLI OLMAKTIR
_Sehzade_ Tarih: 16.06.2006 01:34
bırakın şu fenerlileri bu seneki tek başarı saydıkları olay tümeri almak ama şunu unutmasınlar ki tümeri onlar almadı beşiktaş KOVDU..beşiktaştan kovulduktan sora tümer oraya gtti :85:
music_mania Tarih: 05.06.2006 12:23
@reis sıkma canını her camianın bir terbiye düzeni vardır değil mi?paylaşım için tesekkürler.
1903bjk1903 Tarih: 04.06.2006 23:37
fenerbahceli olduklarınızı nasılda bellı edıyorsunuz arkadaşlar hem 23senenın acısı sonacıyıtumerden aldınız hemde şampıyonluk yazık cok uzuldum cagey kardeş karışma acılsınlar aglayın dert olmasın icinize atmayın
BLaCK-EaGLe Tarih: 04.06.2006 13:36
kardeşim herkez kendi bölümüne baksın bu ne ya sonra kavga gürültü board da karışıyo
MerLyn Tarih: 04.06.2006 01:24
Jeton KareLı ZOR Düsüyor! FebeLi oLmanın Verdıgı AyrıcaLık Dedıgınız Bumu Yoksa ? Ne Tumer'e Ne baska 1 'ine Bızım Askımız RenkLere Ve Formaya BizLer Tumer Hakkında 'kı YorumLarımızı Yazıyoruz Sizi Bu konuda Geren ne ?


'' tmm kardes konuarina artik cvp yazmiyoz bukadar sey yaptigina göre istenmedigim yerde durmam zaten sen ac konularini artik yorum yok ''

E 1 Zahmet...
vetkopat01 Tarih: 03.06.2006 22:50
eklsık olsun cvp yazmıyor sunuzki kendınızı avutuyorsunuz :16: :16: :16: