Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi myo - Kadirli Meslek Yüksekokulu resimleri - kadirli myo - osmaniye myo - meslek yüksek okulları


İlçemizin tek yüksek öğretim kurumu olan Kadirli Meslek Yüksekokulu 1997 yılında eğitime açılmıştır.

İlk yıllarda Çukurova Üniversitesi?ne bağlı olan Kadirli Meslek Yüksek Okulu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi?nin 2008 yılında ayrı bir üniversite olmasıyla Korkut Ata Üniversitesi?ne bağlanmıştır.

Kadirli Meslek Yüksek Okulu 1300 dönümlük arazi üzerine kuruludur. Bu arazinin 5000 m2?lik kısmı kapalı alandır.

Okulda, tekli, iki ve dörtlü anfi sıraları ile donatılmış 10 derslik, 3 adet bilgisayar laboratuarı, 3 adet elektronik-elektrik laboratuarı, 14 akademik personel ofisi, 10 idari personel ofisi, öğrenci kantini, yemekhane, 5 adet depo ve konferans salonu bulunmaktadır.

Okul kütüphanesinde çeşitli konularda bini aşkın kitap, 8 adet internete bağlı çalışma bilgisayarı öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Kampüs arazisinde birer adet voleybol, basketbol sahası ve tenis kortu bulunmaktadır.

Kadirli Meslek Yüksek Okulu?nda dört programda eğitim verilmektedir. Bunlar, Bilgisayar Programcılığı, Elektronik Teknolojisi, Pazarlama ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programlarıdır.

İlçede devlet yurdu bulunmamaktadır. Öğrencilerin barınma gereksinimleri özel yurtlar veya kiralık evler ile karşılanabilmektedir.

Eğitim yılı boyunca öğlen saatlerinde okul yemekhanesinde yemek çıkmaktadır.


İletişim

Kadirli Meslek Yüksekokulu
Kadirli/Osmaniye Çukurova Üniversitesi,
Kadirli Meslek Yükseokulu Müdürlüğü,
Kadirli - Osmaniye

TEL: 0-328-7172577
FAX: 0-328-7172580


* Bilgisayar Programcılığı
* Endüstriyel Elektronik
* Muhasebe
Olmak üzere 3 programda 2 yıllık önlisans eğitimi verilmektedir. 1997 yılında kurulan yüksekokula 1997-1998 eğitim-öğretim yılında 20 öğrenci alınarak eğitime başlamıstır. Adana'ya 102 kilometre uzaklıktaki Kadirli ilçesinde yer almaktadır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2425
favori
like
share