İspanya Birinci Futbol Ligi takımlarından Real Sociedad'da 3 yıl başarıyla forma giydikten sonra Villarreal kulübüyle 5 yıllık sözleşme imzalayan milli futbolcu Nihat Kahveci, hedefleri olan bir takımda oyanmaktan mutlu olacağını söyledi. Milli futbolcu Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini ve bundan sonraki yıllarda yurtdışında oynayan Türk futbolcu sayısının artması gerektiğini belirtti.

Kahveci, A Milli Takım'daki yeni oluşumu da olumlu bulduğunu ve tüm dünya futbol kamuoyunun Türkiye'yi uluslararası turnuvalarda görmek istediğini dile getirdi. Villarreal'e transferini değerlendiren Nihat, "Transferin benim için hayırlı olmasını diliyorum. Hedefleri olan ve devamlı yukarlara oynayan bir takıma gittiğimi düşünüyorum. İspanya'da kalmam benim için büyük avantaj oldu. Alışmış olduğum bir futbol kültürü içinde kaldım. Yeni takımımda da daha başarılı olacağıma inanıyorum. 5 senelik bir kontrat yaptım . Bu da önümüzdeki 5 yıl için Türkiye'ye dönme düşüncemin olmadığını gösteriyor. Daha da uzun yurt dışında kalmak istiyorum. Oradaki futbolcuların yurtdışından ne zaman döneceğini konuşmaktansa, ülkemizdeki futbolcuların ne zaman yurtdışına transfer olacağını konuşmak gerekiyor. Artık sayımızın artması lazım" dedi.

A Milli Futbol Takımı'yla birlikte 2008 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında yurtdışı kampında da yer alan milli futbolcu, "Son Avrupa Şampiyonası'na ve Dünya Kupası'na gidemememizin üzüntüsünü şimdi daha çok anlıyoruz. Yeni bir kadro kurulmaya çalışılıyor. Yeni bir heyeacan doğdu. Ümit ediyorum ki, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası bizim için yeni bir başlangıç olur. Çünkü dünya futbolu Türk milli takımını böyle turnuvalarda görmek istiyor" diye konuştu. Eski kulübü Beşiktaş'ın iyi geçirmediği bir sezonu kupayla kapattığını ifade eden Nihat, "Beşiktaş son sene kötü gibi gözükse de sezonu kupa ile kapattılar. Beşiktaş her zaman büyük hedefleri olan bir takımdır. Seneye de yine hedef şampiyonluk olacaktır. Gelecekte ne olacağını kestirmek çok zor, ama bir gün Türkiye'ye dönersem futbolu bırakacağım takımın Beşiktaş olmasını isterim" şeklinde konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 428
favori
like
share
_Sehzade_ Tarih: 20.06.2006 19:04
lazcop abi işte senin gibi düşünenlerden dolayı bu durumdayızz :85: yurt dışına giden oyuncular bizi temsil ediyo başarılı olduğu zaman başarılı türk diye bahsediyolar anlıyomusun
inferno Tarih: 14.06.2006 20:54
walla ben @lazcop arkadaşın dediklerine tam olarak katılmıyorum.Ama haklılık payı da var.Şİmdi milli takımı başarılı ülkelere bakılırsa hepsinin oyuncuları yurt dışında oynuyo Bizdede emre, nihat, hamit, halil, yıldıray, tayfun gibi oyuncular bu katagorde.Kısacası bana göre avrupada sayımızın artması lazım
ugly__king__ Tarih: 13.06.2006 20:14
Paylaşım için teşekkürler... :85:
puslukurt Tarih: 13.06.2006 12:20
Haber için teşekkürler kurt..
lazcop Tarih: 08.06.2006 11:08
"Avrupa'daki sayımızın artması lazım" oldugu gibi bos bir laf. Bir futbolcunun yurtdisinda oynamasinin Türkiye´ye ne faydasi var? Futbolcu sadece kendi kariyerini ve parayi düsünerek yurt disina gidiyor. Yok ben ülkemi temsil ediyorum yok türk futbolunu dünyaya tanitiyorum gii laflar oldugu gibi bosdur.

Ben Türkiye liginin yabanci futbolcularin gelmek icin can attigi bir lig olmasini istiyorum. Ama bizimkilerin avrupa sevdasi sayesinde tam tersi oluyor. Kaliteli yerli oyuncularimiz yurtdisina kaciyor ve bizim ligimiz ücüncü sinif yabancilarla doluyor.

Bundan dolayi kimse bana yurtdisina daha fazla oyuncu yollayalim demesin. Ligin hali ortada :18: