Tür: Dram / Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi: 5 Mayıs 2006 (ABD)
Yönetmen: Courtney Solomon
Senaryo: Courtney Solomon , Brent Monahan (Kitap)
Görüntü Yönetmeni: Adrian Biddle
Müzik: Caine Davidson
Yapım: 2005, ABD
Oyuncular: Donald Sutherland (John Bell) , Sissy Spacek (Lucy Bell) , Rachel Hurd-Wood (Betsy Bell) , James D'Arcy (Richard Powell) , Matthew Marsh (James Johnston) , Thom Fell (John Jr.) , Sam Alexander (Joshua Gardner) , Zoe Thorne (Theny Thorne)


Amerikan tarihinde, kayıtlara resmi olarak sorumlusunun bir hayalet olduğu ölüm olarak geçen cinayet hikayesi Zindan ve Ejderhanın yönetmeni Courtney Solomon tarafından beyazperdede sergilenecek.

Brent Monahanın yazdığı The Bell Witch: An American Haunting adlı kitapta anlatılan gerçek olaylardan uyarlanan senaryosuyla vizyonda.

19. yüzyılda Tennesseede John Bellin ölümü ve tanıkların verdiği ifadeler sonunda başlayan soruşturmada alınan resmi karar, ölümün sorumlusunun bir hayalet olduğunu söylüyor. Bellin yakın arkadaşlarından ve yaşadığı tüm dehşete tanık olanlardan Andrew Jackson, Bellin defalarca görünmeyen biri tarafından saldırıya uğradığını söylemiş. Aynı bölgede benzer paranormal olaylar yaşayan ve görünmez kişilerin saldırısına uğrayan pek çok insan var.

Tennesseedeki Bell Witch mağarası yakınlarında yaşayan insanlar, polise yaklaşık 150 yıldır benzer olaylar bildirmişler. İşin en ilginç yanı hala o bölgede aynı şikayetlerin devam etmesi. Hatta mağara civarında bazı maceraperestler tarafından çekilmiş ve devlet tarafından el konulmuş hayalet fotoğrafları olduğu bile söyleniyor. 19. yüzyılda yaşanan cinayet sonrasında etrafta yapılan bir araştırmadıysa çok eski bir Kızılderili mezarlığının varlığı tespit edilmiş.

Yaşanan tüm bu gerçek olayların anlatıldığı filmde Donald Sutherlandle beraber sinema dünyasında korku yıldızı olarak ün yapmış Sissy Spacek rol aldı. Spacek, oyuncu olarak gerçek anlamda kariyer yapmasını, 1976da Brian de Palmanın çektiği Stephen King uyarlaması Günah Tohumuna (Carrie) borçlu. Yine de Halka 2den sonra yaptığı bu filmin tüm korku hikayelerini unutturacağı söyleniyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 10:38
bilgilendirdiğin için teşekürler
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 10:41
PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL
yunus55 Tarih: 10.06.2006 00:43
sagolasin..