[COLOR=coral]Uzmanlar Aşk hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir diyor. Prof. Dr. Tuncay Özgünen, Aşkın ve Sevginin Fizyolojisi konulu konferansta bir konuşma yaptı. Aşk kavramının kadın ve erkekte ergenlik çağlarında başladığını ifade eden Özgünen, sevgi kavramının ise kişinin kendisini Ben kimim, neyim, neden dünyaya geldim gibi sorularla tanımaya başladığı 5 yaş sürecinde ortaya çıktığını dile getirdi. Erkeğin kriteri yok! Sinyalleri kadınların gönderdiğini ve

daha sonraki sürecin erkek- kadın ilişkisi içinde geliştiğini vurgulayan Özgünen, şöyle devam etti: Eş seçiminde erkeğin kendisine özgü kriterleri yoktur. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir. Çocuğunu en sağlıklı şekilde taşıyacak, besleyecek, doğuracak ve bakacak kadını arar. Kadın ise özgüldür. Belirli bir sisteme göre ölçer, tartar ve iyi partneri seçmeye özen gösterir. İlk olarak erkeğin kokusunun kendisine uygun olup olmadığına karar verir daha sonra görüntüsüne dikkat eder. Zeka, güvenilirlik, iletişim, erkeğin kendinden mutlu olması kadınların aradığı özelliklerdir. Kadın için cinsellik son sıralardadır.

Özgünen, erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığını, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkeği kendisine çekmek istediğini söyledi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 454
favori
like
share
BoardBeLasi Tarih: 26.06.2006 15:33
ask iki taraftan gelmelii bence :20:
SU-PERISI Tarih: 13.06.2006 17:55
aşk bence karşılıklı başlar bir taraf sevip diger taraf sevmezse aşkmı olur,teşekkürler cadıkız
ozlems_o Tarih: 13.06.2006 17:14
aslında her zaman kadınlar aşkı başlatır bir kadın istediği her erkeği elde edebilir ama bir erkek her kadını elde demez :18:

bakış gülüş her şeyi değiştirir