Çorlu Atakent İlköğretim Okulu Hakkında - Atakent İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atakent İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Atakent İlköğretim Okulu Resimleri

Atakent İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atakent İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atakent İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atakent İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atakent İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / ÇORLU
Adı: ATAKENT İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: ALİ PAŞA BELEDİYE KONUTLARI ESİN SK.NO:1

Telefon Numarası: 2826921162
Faks Numarası: 2826921127

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 2002-2003 öğretim yılında hizmete açılmış olup kurucu müdürlüğünü İsmail KARACA yapmıştır. 01.09.2003 tarihinden itibaren okul müdürlüğü görevi Sedat ÇEVİK tarafından yürütülmekte olup 2 müdür yardımcısı, 46 öğretmen, 1081 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir. Okulun açılışından bugüne; ihata duvarları çitosan telle kuşatılıp yükseltilmiştir. Okul nahçesinde spor alanları yapılmış ve halen ağaçlandırma çalışmaları sürdürülmektedir. Ayrıca okul binamızda da geliştirme çalışmaları yapılmakta olup bir spor salonu, üç derslikli bir ana sınıfı, çok amaçlı bir salon, Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, Bilişim Teknolojileri Sınıfı, Teknoloji ve Tasarım atölyeleri ve OÇEM sınıfı açılmıştır.

OKULUMUZUN BÖLÜMLERİ

Okulumuz 10344 m2 bahçe içinde 1647 m2 arsa üzerine kurulmuş olup zemin katla beraber 4 kattan oluşmaktadır.10.01.2005 tarihli tapuyla 4567 nolu parsellerin birleşimi ile arsamız toplam 11991 m2 olmuştur.

ZEMİN KAT: Bir spor salonu, kantin, bir depo, bir sığınak, bir tuvalet ve kazan dairesi bulunmaktadır.

1.KAT: Beş derslik, bir çok amaçlı salon(iki küçük soyunma odası), müdür yardımcısı ve rehber öğretmen odaları mevcut olup; Anasınıfına ait bölümde, iki derslik, bir oyun odası, bir mutfak, bir malzeme odası bulunmaktadır.

2.KAT: Beş derslik, iki otistik öğrenci eğitim odası, iki teknoloji ve tasarım atölyesi, müdür ve memur adası, öğretmenler odası, bilgi-işlem odası ile iki tuvalet bulunmaktadır.

3.KAT: Müdür Yardımcısı Odası, Altı derslik, kütüphane, müzik odası, bir fen loaboratuvarı ve fen dersliği, iki tuvalet bulunmaktadır.

OKULUMUZUN PERSONEL DURUMU


ÖĞRENCİ SAYIMIZ

OTİSTİK ÖĞRENCİ SAYISI: 2 Kız + 4 Erkek = 6
ANA SINIFI ÖĞRENCİ SAYISI: 39 Kız + 46 Erkek = 85
İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİ SAYISI: 470 Kız + 518 Erkek = 988

TOPLAM 511 Kız + 568 Erkek = 1079
Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3741
favori
like
share