Fenerbahçe TVye açıklamalarda bulunan Tümer Metin, herkesin kendisine BJK İnönü Stadına nasıl gideceğini sorduğunu ifade ederek, Ben ise Şükrü Saracoğlu Stadındaki maçı düşünüyorum. Benim için bu maç daha önemli olacak. Beşiktaşın Kadıköyde 5 senedir süren yenilmezlik geleneğini bozmak adına, o maç benim için daha önemli olacak diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarının coşkulu desteğini arkasında görmek istediğini anlatan Tümer Metin, Seyircinin yaklaşımı benim için önemli, Tümeri coşturan seyircinin davranışıdır. Her şey iyi olacak bunun için sabırsızlanıyorum ifadelerini kullandı.

Tümer, klişeler ülkesinde yaşadıklarını ve BJK İnönü Stadında kimsenin kendisini alkışlamayacağını dile getirirken, kriz ortamlarını sevdiğini söyledi.

Dış etkenlerden etkilenmediğini savunan Tümer, Ben kriz ortamlarını severim. İnönüde hoş olmayacak şeyler olabilir dedi.

Tümer, hayatı boyunca aldığı kararların arkasında durduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
Hayat benim hayatım. Herkesin bir yere kadar müdahale etmeye hakkı var. Ben buyum, çok fazla değişemem. Yapılacak eleştirilerin farkındayım, bunlar olacak ama eleştiri eleştiri gibi olmalı. Kimin ne yazdığı, söylediği çok da umurumda değil. Ancak, birileri, bizim de ailemizin olduğunu ve burada yaşadığımızı unutmasınlar. Ülkemizi seviyorum ama çok sağlıklı olmayan düşünce yapısına sahip insanların da burada yaşadığını düşünmek gerek. Bu insanların önüne atılmamı hoş karşılamıyorum.

Tümer Metin, askerlik konusunda da açıklamalarda bulunarak, her Türk evladı gibi o şerefli ve özel görevi kendisinin de yapacağını kaydetti.

Hiç bir zaman Askerlikten kaçıyorum demediğini anlatan Tümer, şunları söyledi: Mevcut yasayla ilgili olarak, benimle beraber 44 futbolcunun böyle bir sıkıntısı var. Sınırdaki bir oyuncu olarak bunu dile getirdim. Profesyonel olarak verimli bir durumdayım ve çok büyük rakamlarda devletimize vergi ödüyorum. Ben hala bu vergiyi ödemek istiyorum, kendime de kazanç sağlamak ve her şeyden önce futbol oynamak istiyorum.

Tümer Metin, şöyle devam etti: (Ben askere gitmek istemiyorum) asla demem. Bu başımızdakilere, devlete, Genelkurmaya, hem de binlerce askere, şehit analarına saygısızlık olur. Benim istediğim tek şey, futbol oynadığım müddetçe oynamak, daha sonra askere gitmek. Yurt dışında oynayıp bedelli askerlik şansına sahip olsam da, bu uzun bir süre alabilir. Normal askerliğe gidip 15 ay yapmak istiyorum. İnsanlar çok yanlış anlıyorlar. Yetkililerden anlayış bekliyorum. Burada ben tek değilim, olmazsa yapabileceğimiz bir şey yok, her Türk genci gibi ben de paşa paşa gidip askerliğimi yaparım, bundan gocunmam.

Allahtan her futbolcuya 100. yılda şampiyonluk nasip etmesini dileyen Tümer, Ben sezon ortasında bu tecrübemi şartlar ne olursa olsun diğer futbolcu arkadaşlarıma anlatacağım. Onun mutluluğu hiç bir şeye değişilmiyor. Bu sezon çok anlamlı bir sezon. Ben ne kadar büyük bir camiaya geldiğimi ve önemli bir yılda olduğumuzun farkındayım. Bu sene çok keyifli geçecek diyerek sözlerini tamamladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 632
favori
like
share
okanoo28 Tarih: 13.06.2006 23:09
Tümeri sevmezdim ama futboluna hayrandım. artık sevmeye de başladım. akıllı adam vesselam :78:
ozlems_o Tarih: 13.06.2006 14:14
evet yaa gerçekten çok güzel konuşmuş
inferno Tarih: 13.06.2006 14:00
Adam hakketten doğru sölemiş
stugal Tarih: 11.06.2006 14:38
Adam doğruyu söylemiş Şaşıracak birşey yok

Karalama kampanyasının sonucu bunlar :9: