Güzellik kuralları sürekli değişiyor. Bu değişimlerin temelindeyse doğallık ve pratiklik yatıyor. Hem daha kısa sürede ve pratik yollarla, hem de farklı tarzda güzelleşmenin aslında 5 önemli kuralı var.

Saçlarınız doğal kalsın...
Saçlarınızı stilsiz ve kendi haline bırakın. Eski model kabarık ve bol spreyli saçlara "Elveda" demenizin zamanı geldi. Saçlarınız çok hacimliyse ve kabarıyorsa, sadece fındık büyüklüğündeki bir jöleyi saçlarınızın elektriğini almak için kullanın.Yıkadıktan sonra saçlarınızdaki elektriği almak içinse nemliyken az miktarda yumuşak köpük sürün ve kurutun. Doğallık, saçlarınıza oldukça özgün bir tarz katacaktır.

Kısa tırnaklar revaçta
Yıllar boyu uzun ve bakımlı, dişiliğin simgesi tırnaklar yerine kısa ve yuvarlak törpülenmiş tırnak şekilleri, değişen güzellik anlayışının önemli ayrıntılarından. Böylece sade ve çekici olmayı hedeflerken, hem daha sağlıklı hem de sizi daha az uğraştıran tırnaklara sahip olacaksınız.

Yapay dudaklara son
Kadını çekici kılan dolgun ve kalın dudaklar, adeta bir güzellik miti halinde. Son dönemlerde operasyonlarla dudaklara uygulanan dolgu yöntemiyle bu görünüme sahip olmak mümkün. Ancak doğallığı hedefliyorsanız, yapay görünümlü dudaklarınıza hacim kazandırmak için öncelikle koyu renkli dudak kalemlerinden uzak durun. Bunun yerine eczanelerde satılan, içeriğindeki baharatlarla, dudakların kan dolaşımını hızlandırarak şişmesini sağlayan ve kısa süreli dolgunluk veren ürünleri deneyebilirsiniz. Tamamen doğal bir alternatif arıyorsanız, kapsül halinde satılan E vitaminini kırarak yatmadan önce dudaklarınıza sürün. Sabahki değişime inanamayacaksınız!

Dip boyasını geciktirin
Eskiden boyalı saçların dibinden kendi saçınızın görünmesi asla hoş karşılanmazdı. Ancak değişen güzellik kuralları, görünümünüzle çok fazla ilgilenmemenizi gerektiriyor. Ayrıca bu durum çevrenizdekilere, tüm zamanınızı saçlarınıza harcamadığınızı da gösterecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 416
favori
like
share