Yağlı ciltlerde sivilce, akne, siyah nokta ve yağ butonları sık görülür. Cilt kaba ve kalındır. Gözenekler geniş, içleri doludur. Daha çok ergenlik döneminde rastlanır. Yaş ilerledikçe bu problem azalır. Kan dolaşımı kötüdür. Nem oranı normaldir. Çabuk kırışmaz, ama erken sarkar.
Cilt temizliği ve yediklerinize dikkat edin
Cildi yağlı olanların temizliğe ve yediklerine dikkat etmesi gereklidir. Fast-food, kola, baharat, yağlı gıdalar, sigara, kafein, kuruyemiş, çikolata ve hayvani yağlardan uzak durulmalı; bunların yerine bol bol taze sebze ve meyve tüketilmelidir.
Aşırı ışık, sıcak ve stresten mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Akne prepartları kullanılmalı, gece yatmadan önce cilt temizlenmelidir. Bütün gün boyunca cilt, dış etkilerden yeterince kirlenmiş olduğundan yağlı cildi jelle temizlemek şarttır. Temizleyiciden sonra, alkol oranı yüksek tonik uygulanmalı, haftada bir defa peeling yaparak ve arkasından onarıcı yağ dengeliyici maskeler kullanılmalıdır. Nem bazlı hidrolu nem veren nemlendiriciler ile cilt yağı dengede tutulur. Cildin sağlı için sivilce ve aknelerle oynanmamalı ve tırnakla sıkılmamalıdır. Yanlış işlemden dolayı, akneler kistleşebilir.
Sabun uygun olmayabilir
Bu da ağır sonuçları beraberinde getirir. Sabun cildin kendi ürettiği yağı ve nemi kurutacağından ayrıca cildin kendine ait pH değerini bozacağından her cilt için uygun değildir. Cildinizin sağlığı ve güzelliği için bu tür problemleriniz varsa, bir estetisyenden yardım isteyiniz. Ayrıca leke ve izler kalacağından, açık gözenekler oluşacağından, cildinize yanlış müdahalelerde bulunmaktan kaçının.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 498
favori
like
share
hOney Tarih: 09.08.2006 07:34
siviLCe deMeyin ßana :5:
ozlems_o Tarih: 23.06.2006 18:20
:79: sivilce deil de siyah nokta beni deli eden :79:

sağol bilgiler için canım