AKP’nin Kürt açılımından cesaret alan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Türkiye’ye davet ederek övdüğü bölücü Şivan Perver, Türklere hakaret yağdırdı. Kürtlerin yoğun olarak kullandığı internet sitelerinde yer alan habere göre, Fransa’da yaşayan Şivan Perver, geçen yıl Komkar grubu tarafından düzenlenen Nevruz konserinde Kürtçe ve Türkçe olarak yaptığı konuşmasında Türklerden “Nazi ruhlu ve faşist” diye söz ederek “Allah kahretsin Türk dilini, başımızdan defedelim” demiş. İşte Perver’in o konuşmada kullandığı tartışma yaratacak küstah ifadeleri:

Ruhumuzu alıyorlar

“İngilizce öğreniyoruz, Almanca öğreniyoruz, Türkçe’yi bülbül gibi konuşuyorlar. Türkler bizim ruhumuzu alıyor. Türkler bizimle kardeş olamıyor, olmak istemiyorlar. Ölmemizi istiyorlar. Türklerin ruhu 1930-1945’lerdeki Almanların ruhu gibi olmuş. Türklerin ruhu da faşistleşmiş. Bunu iyi bilin. Türk hayranlığı. Türkler onları basıyor basıyor, onlar da hadi bas diyor. Ayıp ya, çok ayıp yeter artık. Yeter be, Allah kahretsin bu Türk dilini ya, başımızdan defedelim. Allah kahretsin o kardeşliği. Türklerin ne saygısı var bize be.” Şivan Perver konuşmasında AKP ve CHP’yi “Faşist ruhlu partiler” diye niteliyor.
Arınç, Şivan Perver’le iki hafta önce Almanya’nın Köln kentinde görüşmüştü.


Övgü yağdırmıştı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, iki hafta önce Köln’de görüştüğü Şivan Perver’i Türkiye’ye davet etmişti. Arınç, Almanya dönüşünde Perver’le yaptığı görüşmeyi şöyle anlatmıştı: “Kendisi iki arkadaşıyla birlikte geldi ve otelde misafirim oldu. Türkiye’den, demokratik açılımdan, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’nden konuştuk. Konserlerinin nasıl gittiğini sordum. Paris’te yaşadığını söyledi ama Avrupa ile ilişkisi var. Köln’de de bir müzik vakfının yöneticiliğini yaptığını söyledi. Tabii Şivan Perver, Türkiye’ye gelmek için çok istekliydi. Büyük bir vatan hasretini kendisinde gördüm. Türkiye’ye sıcak bir bağlılık gördüm. Hep Türkiye’den bahsettik. Çok duygulandı, gözleri yaşardı. Kendisine Türkiye’ye gelmesini, konserler vermesini hatta mümkünse TRT Şeş’te böyle bir konserin olup olmayacağını sordum. Bundan onur duyacağını ifade etti. ’Gelme noktasında henüz kararım yok ama buralarda bir konser verebilirsem, TRT ŞEŞ adına böyle bir katkım olursa bundan memnuniyet duyarım’ dedi. Orkestrayla bir konser vermek istiyor.”

kaynak: haberinyeri.net

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2098
favori
like
share
gamLı Tarih: 24.02.2011 20:16
ben vatanımı seviyorum bayrağimi seviyorum diyorum benim gibi düşünmeyip vatanını bayrağini sevmeyene ne diyeceğim ??tabi kardeşim haklısınmı diyeceğim??ulanda deriz defol gitde geberde hatta fazlasinida söyleriz size göre bu faşistlikdir bize göre vatan sevgisidir önce senin bu kavramı anlaman gerek vatani sevmiyorum diyene saygı duymak yanlış..


senin bu söylediğini kaddafide söylüyor..onun oğluda.Oğlu "_gerekirse şehid olurum " bile diyordu..
bak bugün haberlerde "uçakların bir camiyi bombaladığıda vardı"

Hani bizdede "Allah Allah diye hücuma kalkan ordu camî mi bombalarmış " diyenler vardı ya..Demekki bombalıyormuş..
Ama onlarada sorsan "BU MEMLEKETİ ONLARDAN BAŞKA SEVEN YOKTUR"

Yine soralım ..Sen; Şivan perverin pkk hakında söylediklerini okudunmu?
Bir önceki sayfada.

Adam " ne mutlu Türküm diyene" demeyebilir..Kardeşim adam Kürt ya ..anlamıyormuyuz..
Ama bu o adamında bu toprakları bu vatanı sevmesine engel değildir..

İşte böyle makrao kardeşim,vatan sevgisi vatanını sevenlerle tartışılır,her fırsatta vatanına sövenlerle değil.

Eğer o yazıyı sende okumuş olsaydın ,sende o adamın neler söylediğinden haberdar olurdun."Cahil kalmazdın" diyeceğim ama ,"ŞEYTANIN YATTIĞI YERİ BİLENLERİN" cahilliğinden söz etmek yanlış olur."Maksatlı" demek daha doğru

ya işte böyle...Sen vatanı en çok kendin sevdiğini zannedersin.Senin gibi düşünmeyene her zulmü reva görürsün..Sesini yükselteni "o milletin parasıyla alınmış uçaklarla bombalarsın".Yada ona benzer tatbiki çalışmalar geliştirirsin.Hatta seminer bile düzenlersin..
Elbette
"geber ulan" da dersin..
ADALI Tarih: 24.02.2011 19:24
İmamı GAZALİ'nin çok meşhur bir sözü var makrao kardeşim.
İmamı GAZALİ derki:Cahille tartşmayınız çünkü ben onu hiç yenemedim.
İşte böyle makrao kardeşim,vatan sevgisi vatanını sevenlerle tartışılır,her fırsatta vatanına sövenlerle değil.Adam resmen gebersin Türkler, gebersin Türk dili ,cümlesini binlerce kişinin huzurunda söylüyor birileride güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyor.
makrao Tarih: 24.02.2011 18:35
Vatan sevmek eğer senin gibi olmayana düşünmeyene "defol git!" yada "sus!" yada "geber ulan!" demekse eğer ; bunun adı vatan sevgisi olmaz..

ben vatanımı seviyorum bayrağimi seviyorum diyorum benim gibi düşünmeyip vatanını bayrağini sevmeyene ne diyeceğim ??tabi kardeşim haklısınmı diyeceğim??ulanda deriz defol gitde geberde hatta fazlasinida söyleriz size göre bu faşistlikdir bize göre vatan sevgisidir önce senin bu kavramı anlaman gerek vatani sevmiyorum diyene saygı duymak yanlış..
gamLı Tarih: 23.02.2011 23:52
Kardeşim ;adam pkk hakkında birşeyler söylemiş ......Okudunmu?
İnsanların kendi düşünce hakkına dahi tahammülleri olmayan bu zihniyet

işte bu faşizmin tarifidir..Kendisi gibi olmayana _düşünmeyene "hayat hakkı tanımamaktır"

Ve bu tür insanlar Kürtlerin içinde olduğu kadar Türklerin içindede vardır..Her milletin içindede az yada çok vardır...

Vatan sevmek eğer senin gibi olmayana düşünmeyene "defol git!" yada "sus!" yada "geber ulan!" demekse eğer ; bunun adı vatan sevgisi olmaz..

Adam pkk yı bir güzel tarif etmiş..Ama arkadaşın birisi bir kaç gün önceki bu sözleri pas geçip ; tutup falanca tarihde ki sözlerini manşet yapmış..Bu " vatan sevmek" değildir
makrao Tarih: 23.02.2011 19:24
faşistlik vatan severlik değil vatanı sevene faşişt diyorlarbu zamanda bende vatanımı sevdiğim için faşistliği kabulleniyorum vatan sevmek ihanet olmaz vatan sevene faşist demek ihanet olur gamlı arkadasim bilmem anlatabildimmi!!!!
gamLı Tarih: 22.02.2011 22:01
vatan sevmek faşistlikse bende faşistim bu cevapta şiwan perver denilen ve türklere laf söyleyenlere kapak olsun ne mutlu türküm diyene ya sev ya terket!!!!

hayır arkadaşım...

O sözlerin olması gereken şekli şu idi..

Eğer faşistlik vatanseverlikse! O na vatanseverlik denmez..O vatana ihanetin ta kendisidir
makrao Tarih: 22.02.2011 21:47
vatan sevmek faşistlikse bende faşistim bu cevapta şiwan perver denilen ve türklere laf söyleyenlere kapak olsun ne mutlu türküm diyene ya sev ya terket!!!!
gamLı Tarih: 22.02.2011 20:02
ne olmuş yani..LENİN _ MARKS diye can verenlere bu memlekette "en büyük vatansever" gözüyle bakanlar yokmu?

Ve aslında hâlâ anlamamışız meseleyi..

Ya pkk yı vuran askere neden düşman olsun ki; PKK ya hain diyen birisi..


Demekki pkk yı vurmayan askerde varmış..
Yada pkk diye başka hedefleri vuran asker..

Kardeşim eğer giderde o bölgede herhangi birisini hiç yoktan öldürürsen; sen zannediyormusun ki " sadece o ölenin babası ve kardeşi düşmanın olur"

Sen yeri gelir o kişinin tüm sülalesini yeri gelir tüm köyü, yeri gelir tüm ilçeyi ,yeri gelir "koca bir şehri" kendine düşman edersin..

Aslında kendine düşman etmezsin...Türkiye cumhuriyetine ve TÜRK milletine düşman edersin..
Farkında olarak yada olmadan; PKK ya kan taşıyan en güçlü damar olursun
İşte "ERGENEKON" dedikleri budur
ADALI Tarih: 22.02.2011 19:50
Sevgi gamlı ,aynı savunmayı Ahmet Kaya içinde yapmıştı birileri,Fakat adam apo diye diye can verdi.Benim için,benim bakış açıma göre Apo bir haindi.Kendi şahsi düşüncemi sorarsan eğer ,Şivan perver millet vekili olsun derim ,neden?
Çünkü Sebahat tuncel terör suçundan ceza evinde tutuklu iken millet vekili seçildi ve şuan mecliste,Şivan Perverin meclise girmesi çokmu olur.Bu meclis emperyalizmin tetikçilerinide mecliste ağırladı,bu meclis kralice elizabetin marmara denizinde ingiliz savaş gemisinder misafiri olmuş bir meclis.Düşünebiliyormusun kendi iç denizinde yabancı bir misyona misafir oluyorsun.Bundan büyük bir teslimiyet olurmu.Kaldıki Şivan Perver şuana kadar hiçbir suçtan hüküm giymedi.Kocası dağda olan millet vekili Emine Ayna Şivan Perverden daha masum değil.Nedense pkk ile mücadele eden askerler faşist oluyor ,askerlerin mücadele ettiği güruh kardeşlik projesinin temel taşları oluyor.Ben oldukça demokrat düşünüyorum.Bu ülke benim vatanımdır diyen herkes bana göre her hakka eşit mesafededir,ama vatanıma kıyısından köşesinden dil uzatan,zarar veren herkimse haindir.Hainlik anlayışımda budur.