Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Nahit Menteşe İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Nahit Menteşe İlköğretim Okulu Resimleri - Nahit Menteşe İlköğretim Okulu HakkındaOkulumuz

Bilgi, teknoloji ve iletişim toplumu olma hedeflerimizi gerçekleştirmek için; bilgiye hızla ulaşabilen, edindiği bilgiyi yorumlayan, araştırıcı, kültürel zenginliğinin farkında olup insani değerleri benimsemiş, çevresine, milletine ve tüm insanlığa faydalı bireyler yetiştirmeyi amaç edinen ve Okul Müdürü Mehmet ÖZTÜRK liderliğinde teknolojik gelişmelere açık, yenilikleri takip eden tecrübeli ve dinamik bir eğitim kadrosuyla çevresindeki okullara örnek olarak Milli Eğitim Politikalarını gerçekleştiren bir eğitim kurumuyuz.

Önceki Milli Eğitim Bakanlarından Nahit Menteşe’nin adı verilen okulumuz 1998 yılında hizmete girmiş olup 21 derslikli, bütün ders ve uygulamalara ait fiziki alanları (2 adet bilgi teknoloji sınıfı, fen laboratuarı, teknoloji tasarım atölyesi, sosyal bilgiler sınıfı, çok amaçlı salon, teknoloji odası, kütüphane), beş dönümlük geniş bahçesi içinde oyuncak parkı ile futbol, voleybol ve basketbol sahası bulunan bir okuldur. 2005 yılında onarımdan geçen okulumuz dış cephe boya renkleriyle herkesin ilgisini çekmektedir. İdareci odaları ile 2 adet öğretmenler odası, rehber öğretmen odası ile spor odası gayet güzel tefriş edilmiş olup ferah bir çalışma ortamı oluşturmaktadır. l müdür, 1 müdür yardımcısı, 27 öğretmeni ve 530 öğrencisi bulunan ve aynı zamanda taşımalı öğrenci merkezi olan okulumuzda 85 öğrencimiz 5 köyden taşınmaktadır. Taşımalı öğrencilerimize okulumuzda öğle yemeği verilmektedir.

Normal eğitim yapılan okulumuzda 20 şube mevcut olup şubelerdeki öğrenci mevcudu 25-35 arasındadır. Sınıfların büyük bir kısmında her öğrenciye ait kitap ve dosyaların konulacağı dolaplar bulunmaktadır. 2 hazırlık sınıfı (45 öğrenci) ve 1 özel eğitim sınıfı (9 öğrenci) bulunan okulumuzda ayrıca 7 öğrencimiz kaynaştırma eğitimi almaktadır. Okulda 2 memur ve 2 yardımcı hizmet elemanı bulunmaktadır.

Eğitim araç ve gereçlerinin pek çoğuna sahip olan okulumuzda bulunan bütün bilgisayarlar (46 adet) internete bağlı olup öğrenci, öğretmen ve velilerimizin hizmetindedir. Bakanlığımızca görevlendirilen bilgisayar formatör öğretmenimizin rehberliğinde teknolojik araçlardan en iyi bir şekilde yararlanmaktayız.Derslerimizin büyük bir kısmında kullandığımız bilgi teknoloji sınıfları, öğle arası ve ders sonraları öğrencilerin vazgeçilmez mekanları olmuştur.Okul kütüphanemiz rahat çalışma ortamı ve zengin kitaplığıyla öğrencilerin ilgi gösterdiği farklı bir bölümümüzdür.Okulumuzdaki gelişmeler anında web sitemizde yayınlanmakta olup yeni bilgiler ve haberler öğrenci, öğretmen ve velilerimize duyurulmaktadır.Zaman zaman açılan bilgisayar eğitimi ile ilgili kurslara katılan öğretmenlerimiz bilgisayar ve internet kullanımında oldukça başarılıdırlar. AB Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırladığımız Comenius Okul Ortaklıkları projemizi Avrupa'dan 5 ülke (İspanya, İtalya, Norveç, K. İrlanda, Norveç) ile birlikte, 2008 ve 2009 yıllarında başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

Okulumuzda spor, satranç ve izcilik dalında eksersiz çalışmaları ile folklor ve matematik yetiştirme kursları düzenlenmiştir. Kız voleybol ve basketbol takımı ile futbol takımı okullararası yarışmalara katılmaktadır. Şimdiye kadar gruplardan çıkamadık. Ancak halen Aydın Belediye Başkanlığı tarafından çimlendirme çalışmaları devam eden futbol sahamızın çimlenmesi ve yeni yapılmakta olan basketbol sahasının faaliyete geçmesi ile birlikte önümüzdeki yıl gruplardan çıkmayı ümit ediyoruz. Satranç yarışmalarına katılan öğrencilerimizde büyük gelişmeler görmekteyiz. En iyi dereceleri 4.lük olan satranç takımı öğrencilerden ilk 3’e girmelerini beklemekteyiz. Ayrıca izcilerimiz faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Okul kantinimiz teneffüslerde ve öğle arasında hizmet vermektedir. Oldukça geniş, son derece temiz ve güler yüzlü bir hizmet verilen kantinimizde, havaların ısınması ile birlikte Alim amcanın yaptığı limonatanın tadına doyum olmamaktadır. Bu kadar lezzetli limonatanın nasıl yapıldığını belki bir gün kendisinden öğreniriz.

Aydın Merkezdeki velilerimiz Fatih Mahallesi ile Zeybek Mahallesi (TOKİ Evlerinde) ikamet etmektedir. Taşımalı öğrenci velilerimiz ise Kuyulu-Şevketiye, Çiftlik, Bademli, Böcek ve Savrandere’de ikamet etmektedirler. Maddi yönden orta ve alt gelir grubu çoğunluğu oluşturmaktadır.

Veli toplantılarına çoğunlukla anneler katılmaktadır.Taşımalı öğrenci velilerinin pek katılamadığı veli toplantılarına katılım oranı % 50-60 civarındadır. Velilerimize yönelik değişik konularda seminerler düzenlenmektedir.Yenilenen İlköğretim Programlarının başarı ile uygulanabilmesi içn veli desteğinin şart olduğu her fırsatta velilerimize anlatılmaktadır.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen “temiz okul, sağlıklı okul” projesinde ödüle layık görülerek 2006 ve 2009 yıllarında Beyaz Bayrak almıştır. Böyle temiz ve sağlıklı okulda bulunmaktan ve Beyaz Bayrağımızın Al Yıldızlı bayrağımızın yanında dalgalanmasından gurur duyuyoruz. Okulumuzu temiz ve sağlıklı halde bulunduran hizmetlilerimiz ile her sabah çevre temizliği yapan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.
[Okul Müdürümüz Mehmet ÖZTÜRK plaket alırken] [Aydın Valisi Mustafa MALAY'ın ziyareti] [Aydın Valisi Mustafa MALAY'ın ziyareti] [Aydın Valisi Mustafa MALAY'ın ziyareti] [2009 yılında 2. Beyaz Bayrağımızı aldık.] [2009 yılında 2. Beyaz Bayrağımızı aldık.]

Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin güzel bir örneği bulunan okulumuzda kayda değer bir disiplin olayı olmamıştır. Öğrencilerimizin bazı şakalaşmaları sonucu doğan tatsızlıklar Rehberlik Servisince tatlıya bağlanmaktadır. Öğrenci meclisince alınan kararlar imkânlar ölçüsünde uygulanarak öğrencilerin istekleri dikkate alınmaktadır.

Okulların açıldığı İlköğretim Haftasındaki lokma tatlısı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında aşure tatlısı ile Anneler Günü’ndeki tavuklu pilavın öğrencilerimiz ile velilerimize ikram edilmelerinin geleneksel hale geldiği okulumuzda öğretim yılı sonunda öğretmenlerimizin bir arada yedikleri yemek yılın yorgunluğunu unutturmaktadır.Okul Aile Birliğinin gayretli çalışmaları, idareci ve öğretmenlerle işbirliği yapmaları sonucu okulumuz her geçen gün daha iyi, daha güzel eğitim ortamlarına kavuşmaktadır. Öğretmenler arasındaki sıcak ilişkiler velilerimize ve çevremize olumlu yansımakta, bundan da öğrencilerimiz kazançlı çıkmaktadır. Her sene mart ayında yapılan kermes ile elde edilen gelirle okulumuzun bazı ihtiyaçları karşılanmaktadır. Velilerimizin ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile her geçen gün daha kaliteli bir eğitim kurumu halıne gelmekteyiz. Sayın Nahit MENTEŞE’nin okulumuza yaptığı ziyaretler ve moral destekleri çalışmalarımıza güç katmaktadır.Misyonumuz

Dünya ve ülke çapında her zaman Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, yurt ve millet sevgisiyle dolu demokrat, insan haklarına saygılı hoş görülü, çağın teknolojik bilgilerini kazanmış, gelişime değişime açık, üretken, saygın, güven duyulan kişiler olarak, bulunduğumuz eğitim öğretim ortamında tüm paylaşımlarımız için artı bir değer yaratmaktır.Vizyonumuz

Eğitim öğretim alanında mükemmele erişmenin yaygın ve etkin olarak kullanımını sağlayarak örnek bir okul olmaktır.


Nahit Menteşe İlköğretim Okulu Aydın Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Nahit Menteşe İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Nahit Menteşe İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Nahit Menteşe İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Nahit Menteşe İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / MERKEZ

Adı: NAHİT MENTEŞE İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: FATİH MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI 1115 SOKAK NO:3

Telefon Numarası: 2562270571


Faks Numarası: 2562271024

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Nahit Menteşe İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1101
favori
like
share