askere dua - askere dualar - askere gidene okunacak dua
Kardeşimizi Bugün, vatana hizmet için, askere uğurlamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz
Bu bir nöbettir. Sizin büyükleriniz bu görevi yerine getirdi. Şimdi sıra sizde. Vatan için sınırda nöbet sırası sizde. Artık siz vatanın bağrından çıkan ve her birinizin ortak adı olan Mehmetçik ismini aldınız.
Mehmetçik bir fidandır.Onu dikmek gerek.
Bir abidedir, onu korumak gerek.
Bir destandır onu okumak gerek,
Bir esrardır, onu çözmek gerek.
Bir nurdur,ondan faydalanmak gerek.
Bir cevherdir, kıymetini bilmek gerek. Bir manadır, onu yaşamak gerek.
İşte bu duygu ve düşüncelerle, bugün askere uğurladığımız kardeşlerimizi, annesi, babası, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Şimdi bu kutsal göreve uğurlamak için toplandığımız bu yerde, kardeşlerimiz için dua edelim. Buyurun Amin.

ASKER UĞURLAMA DUASI
Elhamdüli,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ya ilahel alemin! Korkmayan kalpten, işitilmeyen ve kabul olmayan duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırız. Ölümün şiddetinden ve sıkıntısından, cehennem ve kabir azabından, gevşeklik ve ihtiyarlıktan, zenginliğin ve fakirliğin fitnesinden Sana sığınırız. Bütün hata ve günahlarımızı yıkayarak, arınmış bir kul olarak huzuruna çıkmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi!
Aç gözlülükten, dünyaya meyletmekten, uzun ömür peşinde koşmaktan bizleri muhafaza buyur Ya Rabbi!
Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitle sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, çocukların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle.
Mehmetçiklerimizi vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle...
Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak Halk içinde imanlarıyla itibarlı, Millet ve memleketimize faydalı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!
EyRabbimiz!Dinimizi,Kur'an'ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle. Memleketimize göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi!
Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur'an yolundan, İslam'ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!
Bu aziz vatanı korumak, İslam'ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!...
Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle.
Askerliğiniz mübarek, yolunuz açık olsun. Güle güle gidin, güle güle gelin. Allah'a emanet olun.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2942
favori
like
share
N.N. Tarih: 26.02.2011 18:02
Allah seninde duallarını kabul etsin..amin...ellerin var olsun canım...