Milli basketbolcu ve NBA'deki temsilcilerimizden Hidayet Türkoğlu, Milli Takım kadrosuna alınmamasının ardından aldığı yoğun eleştirilere bugün düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi. Hidayet basın toplantısında şunları söyledi:

"Basında Hidayet Milli Takım'a gitmiyor tarzında eleştiriler sürüyor. Geçen hafta Milli Takım yetkilileriyle bir toplantı yaptım, onlara benim bu yazki programımı anlatmak istedim. Temmuz ayında Amerika'ya gitmem gerektiğini, sakatlığım olduğu için tedavi amaçlı gitmem gerektiğini söyledim. Bu süre içerisinde Harun Erdenay'ın da benimle gelebileceğini söyledim. Harun Abi benim tedavi sürecimde yanımda olarak Milli Takım'ı bu konuda bilgilendirmesini istedim. Hocamız benden bir tarih vermemi istiyordu, ben de kendisine net bir tarih veremiyordum. Çünkü tedavilerimin ne hızla gideceğini bilemediğim için kendilerine net bir tarih veremiyordum.

"Milli Takımların başında olduğum sürece seni Milli Takım'a almayacağım"

Tanjeviç benim Temmuz ayında gitmemi ayın 21'inde gelmemi söyledi. Ben kendilerinden bana tarih koymamalarını rica ettim çünkü bu tedavinin ne kadar süreceğini bilmiyordum. Hocam bu talebe sinirlendi, prensiplerine uymayacağını söyledi ayın 3'ünde gelirsen gelirsin gelmezsen Milli Takım'da olamazsın dedi. Hocayı pazar günü aradım konuşmak için o da bana çok sert bir yanıt verdi. Ben böyle sert bir yanıtı haketmediğim düşünüyorum. Tanjeviç bana: "Milli Takım'a gelmemi ve bana ihtiyacı olmadığını ve Milli Takımların başında olduğum sürece seni Milla Takım'a almayacağım dedi" Ben bu konuda sizi bilgilendirmek istiyorum bu konuda ben sorumlu tutulmamalıyım. Ben basında çıkan Orlando'da idmana çıkıyor haberlerine şu cevabı vermek istiyorum; o sıralarda NBA'de hiç bir takım idmana çıkmaz. Milli Takım'a giremem konusunda sorumlu ben değilim. Milli Takım'a gelmeyeceğim tarzında hiçbir açıklama yapmadım. Sakatlığım nedeniyle bir tölerans istedim bunu da hakettiğimi düşünüyorum ama bu kabul edilmedi. Hocam'dan böyle bir tepki görünce çok üzüldüm."

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 472
favori
like
share
corleoni Tarih: 05.07.2006 22:21
milli takıma çağrılıpda gitmeyen varsa bu ahngi katagori olursa olsun şerfsizdir ve ona milli forma asla verilmemelidir kim olursa olsun
_Sehzade_ Tarih: 17.06.2006 02:00
hidayet yanlış yapıyo...sen önce gel milli takım kampına onlar sora zaten sakatsan seni tedavi ettirir
puslukurt Tarih: 14.06.2006 18:01
Fedarasyon'dan Hidayet'e cevap
Sakatlığı nedeniyle Türkiye Basketbol Milli Takımı koçu Bogdan Tanjevic'ten tölerans beklediğini fakat buna karşılık, Tanjeviç'ten sert bir cevap aldığını söyleyen Hidayety Türkoğlu'na Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan cevap geldi.

Türkoğlu'nun "Tanjeviç bana Milli Takım'a gelmememi, bana ihtiyacı olmadığını ve Milli Takımların başında olduğum sürece seni Milli Takım'a almayacağım dedi" şeklindeki sözlerine Federasyon şu cevabı verdi:

2006 Dünya Basketbol Şampiyonasına katılacak olan Basketbol Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edilen oyuncularımızdan Hidayet Türkoğlunun yaptığı basın toplantısındaki açıklamaları bizleri üzmüştür.

Bu konuda aşağıdaki hususların açıklanması gereği ortaya çıkmıştır:

1-) 2006 Dünya Basketbol Şampiyonasına en güçlü kadromuzla katılmak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve hepimizi gururlandıracak sonuçlar elde etmek üzere kadroya davet edilen oyuncularımız A Milli Takım Baş Antrenörü B. Tanjevic tarafından açıklanmıştır.

2-) 3 Temmuzda başlayacak olan A Milli Takım kampına davet edilen tüm oyuncularımızın her bakımdan sağlıklı şekilde kampa katılmalarını beklemekteyiz. Federasyonumuzun Sağlık Kurulu tarafından, her yıl olduğu gibi kamp öncesi davet edilen tüm oyuncularımızın durumu, tek tek yapılacak sağlık kontrolünde ortaya çıkacaktır.

3-) 8 Haziran günü 2006-Japonya Dünya Şampiyonası programı ile ilgili düzenlenen basın toplantısında, A Milli Takım Baş Antrenörü B.Tanjevicin yaptığı açıklamalarda belirttiği gibi, tüm sporcularımız Türk Basketbolu ve Türk halkı için büyük önem taşıyan bu Dünya Şampiyonasında ülkemizi ve Milli formayı en iyi şekilde temsil etmek üzere 3 Temmuz günü zorlu hazırlık dönemi çalışmalarına başlayacaklardır.

4-) A Milli Takım aday kadrosu açıklanmadan önce, Hidayet Türkoğlu ile kendi isteği üzerine yapılan toplantıda Milli Takımlar Direktörü D. Hakyemez, A Milli Takım Baş Antrenörü B.Tanjevic ve A Milli takım Meneceri H. Erdenay hazır bulunmuştur. Bu toplantıda yapılan görüşmelerin tümünü, B.Tanjevic, yapılan basın toplantısında bütün samimiyetiyle tüm kamuoyuna açıklamıştır. Milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlunun dün yaptığı basın toplantısında dile getirdiği, Milli Takımlar Baş Antrenörü B.Tanjevic in Kendisini Milli takımda görmek istemediği şeklindeki açıklaması hiçbir şekilde doğru değildir.

Tüm spor kamu oyuna saygıyla duyurulur.
kurtjara Tarih: 13.06.2006 12:49
hidayet'te biraz huysuzluk yapıyor gibi :20: