selam arkadaşlar ek 20 gb bir hardiskim var ve bu hardiskin kendi kendine uçuyor içinde ne kadar program varsa hepsi gitti ve bunu ne zaman yapacağı konusunda da bir bilgim yok bazen 1 ay bazen günde bir yapıyor ben bir çözüm arıyorum ve aklıma hiçbirşey gelmiyor siz ustalardan bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.
benim istediğim eğer hardiskimin içinde bozuk kısımlar varsa orayı tarayıp bulacak ve o bozuk alanı bana kullandırmadan ve hardımı sıfırlamadan verilerimi saklamaya devam edebileceğim bir program arıyorum. şimdiden teşekkür ederim. sağolun :79:

ugur_kaptan ugur_kaptan
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 839
favori
like
share
kelimeler Tarih: 14.06.2006 23:48
Diskin markasını yazmamışsınız ama arkadaşım bi öneride ben vereyim.
1- Fdisk /mbr komutlu fdisk dene
2-Disk üretici firma sayfasından disk sıfırlayıcı programı vardır.Markanı yazsaydın bulabilirdim.Verdiğim bi link var konu açtım bununla ilgili.
3-Ayrıca ...[URL]www.oo-software.com dan Defrag programı var prosunu indir.Cok iyi disk analiz ve hata onarıcıdır(Kullandıgım program devamlı)

bunları dene sonucunu yaz bakalım inşallah problem hallolur.
ugur_kaptan Tarih: 14.06.2006 12:15
teşekkürler verdiğin bilgi için
kullandığım NTFS dosya sistemi kurulu ancak kendim de birçok kez fdisk yapmama rağmen olmuyor olmuyor.
hardiski kullandıkca bozuk bölümler ortaya çıkıyor bir gün bilgisayarı bi açıyorum hardisk 0 a 0 elde var 0 olarak gösteriyor. mecbur tekrar fdiskliyorum. ancak halen bir sonuç yok
ayrıca hardiskim garantili değil. benim aradığım çare programdan yana
yardımcı olabilecek varsa cevap bekliyorum teşşekürler