Akcent Kimdir - Akcent Resimleri - Akcent Biyografisi - Akcent Hakkında


Romanya kökenli Dance grubu.3 erkekten oluşur.Grup 1999 yılında müzik yapmaya başladı.Grubun son tek şarkısı akcent my passion (NEW SİNGLE) (2010)


Grup Üyeleri

Grup Üyeleri:

* Adrian Claudiu Sana
* Sorin Stefan Brotnei
* Mihai Gruia

Eski Üyeler:

* Marius Nedelcu
* Ramona Barta

[değiştir] Avrupa ve Dünya'ya Yayılma

İlklerde sadece Romanya ve Polonya'da tanınan grup 2004 çıkışlı Kylie isimli şarkısıyla ilk önce Viva Polska sayesinde Avrupa'ya sonrada Dünya'ya yayıldı.Polonya,Romanya,Moldova ve Bulgaristan listesinde 4 hafta 1. kalırken,Almanya,Türkiye,Belçika,İngiltere'de ise 2. sıraya kadar yükselmiştir.Amerika Birleşik Devletlerin'de ise ilk 100'e bile giremesede geniş bir hayran kitlesi oluşturmuştur.2.tekilleri ise Jokero olmuştur.Bu şarkıda Avrupa ülkerinin hemen hemen hepsinde 1. sıraya oturmayı başarmıştır.Tabi bu sıra genel olarak değil dance grubu olarak nitelendirilebilir.
[değiştir] Gruptan Ayrılmalar ve Yeniden Tanınma

Grupta 2006 yılında sonra çeşitli sorunlar çıkmıştır ve ilk olarak Marius Nedelcu ayrılmıştır.6 ay sonra ise Ramona Barta gruptan çeşitli sebebler sonucu ayrılmıştır.Artık grup dağılacak gibi derken 2008 yılının sonunda yeniden bir patlama yaparak hayranları geniş kitleler olmuştur.İlk olarak Lover's Cry şarkısı Polonya'da ilk çıkıtğı gün 1. olarak bir ilke imza atmış ve Viva Polska spikeri Patricia Bu şarkıda yerinde durmak imkânsız zaten listede bile yerinde durmayan şarkıdan ne beklersiniz demiştir.Lover's Cry Avrupa tam istenilen başarıyı gösterirken bir anda Stay With Me patlaması yaptı ve aynı başarının 2 katını Stay With Me şarkısıyla gösterdiler ve bir sürü ödül aldılar.2009 Mayıs ayındada That's My Name şarkılarını çıkartılar ve yine bir rekora imza attılar.Çoğu Avrupa ülkelerinde hala birinci sıradalar.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 970
favori
like
share