Acil Şimdiye Doğal ışık kaynakları ve yapay ışık kaynakları hakkında örnek söyleyin lütfennnnn:19:

NiCk BuLaMaDıM NiCk BuLaMaDıM
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2859
favori
like
share
Bloom22 Tarih: 28.02.2013 18:49
Görmemizi sağlayan her türlü enerji ışıktır. Her ışık, bir ışık kaynağı tarafından üretilir. Işık yayarak çevresini aydınlatan her şey ışık kaynağıdır. Işık kaynakları ışık yayarak çevrelerini aydınlatırlar.
Işık kaynakları ‘doğal ışık kaynakları’ ve ‘yapay ışık kaynakları’ olmak üzere ikiye ayrılır.
Doğal Işık Kaynakları
Işık kaynaklarından bazıları kendiliğinden ışık üretir. Bunlara doğal ışık kaynakları denir. En büyük doğal ışık kaynağımız Güneş’tir. Güneş kendi ışığını üretebilen bir yıldızdır. Yıldızlar, ateş böceği, şimşek, yıldırım ve deniz diplerinde yaşayan bazı balıklar doğal ışık kaynaklarıdır.
Yapay Işık Kaynakları
Doğal ışık kaynaklarından gece aydınlatması için yeteri kadar yararlanamayız. Bu nedenle gece aydınlatmasında insanlar tarafından yapılmış yapay ışık kaynakları kullanılır. Ampul, trafik lambası, mum, meşale, televizyon ekranı ve fener yapay ışık kaynaklarıdır.
Güneş, mum alevi gibi bazı ışık kaynakları, çevrelerine ışıkla birlikte ısı da verirler. Ateş böceği, denizin derinliklerinde yaşayan bazı balıklar ve floresan lamba gibi bazı ışık kaynakları ise ışık yayarken, ısı vermezler.
Etrafımızdaki masa, sıra, tahta ve çanta gibi cisimler ışık üretmezler. Ancak bu cisimler Güneş ya da diğer ışık kaynaklarından aldıkları ışığı yansıtabilirler. Bu durumda çevremizde bulunan bu cisimleri ışık üretmedikleri halde görebiliriz.
qaras Tarih: 28.02.2013 18:48
ayda ne deyirsen?
Lovetutku Tarih: 28.02.2013 18:33
frlorosan lamba, ampul, meşale, bu kadar aklıma geldi
Nehir Tarih: 28.02.2011 22:53
ışık kaynakları - doğal ışık kaynakları - yapay ışık kaynakları [url]http://www.main-board.com/bilim/215933-dogal-ve-yapay-isik-kaynaklari.html[/url]

[url]http://www.main-board.com/lise/504504-isik-kaynaklari-lambalar.html[/url]