[COLOR=tomato]Vizyona Giriş Tarihi
30.06.2006

Türü
Komedi

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
96 dakika - 2005


Yönetmeni
Mike Mills

Oyuncular
Lou Pucci
Tilda Swinton
Vincent D'Onofrio
Keanu Reeves

Senaryo
Mike Mills

Müzik
Tim DeLaughter

Görüntü Yönetmeni
Joaquin Baca-Asay

Derinlerde yatan korkular başıboş kalırsa&

Kaç yaşında olursanız olun büyümek ve olgunlaşmak kolay değildir. 17 yaşındaki Justin Cobb hala parmağını emmektedir. İlişkilerine ve kişiliğine zarar veren bu alışkanlığından kurtulmak için başvurduğu hipnoz terapisi işe yarar.

Ancak poblemini çözüp normale dönmeye başladığını düşündüğü sırada aslında dertleri yeni başlamaktadır. Çünkü parmak emmek, derinlerde yatan bir korkunun belirtisidir aslında. Yeteri kadar iyi olmamaları yüzünden, annesinin onları bırakıp gideceğinden korkmaktadır. Parmak emmek, korkularını yatıştırmanın bir yoludur sadece. Bunu bırakınca Justin manik depresif bir hal alacak ve başka arayışlar içine girecektir...

Mike Millsin yazıp yönettiği Başparmakta (Thumbsucker) Lou Pucci (Justin Cobb), Tilda Swinton (Audrey Cobb), Vincent D'Onofrio (Mike Cobb), Keanu Reeves (Perry Lyman), Benjamin Bratt (Matt Schraam), Kelli Garner (Rebecca), Vince Vaughn (Mr. Geary) ve Chase Offerle (Joel Cobb) rol alıyor. Walter Kirnin aynı isimli eserinden uyarlanan filmin görüntü yönetimini Joaquin Baca-Asay gerçekleştiriyor.

Yapımcı Anthony Bregman, projeyi şu sözlerle anlatıyor: Çekilmesi zor bir projeydi. Çok orijinal bir kitaptı ve Mikeın ele alış tarzı da çok orjinaldi. Film endüstrisinde genel bir bakış vardır, bir iş tutmuşsa hep o tarz filmler yapılır ve insanlar farklı projeler yapmaya çekinirler. Thumbsucker gibi orijinal ve bağımsız işler yapabilmek çok önemli. İnsanın gerçekten çok istediği ve sevdiği bir film yapması çok heyecanlı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 418
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:03
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
akın Tarih: 07.07.2006 20:40
harika


saol kurtjara abi sizilerin sayesinde böyle güzel filmler izliyoruz
muratti17 Tarih: 22.06.2006 21:21
TEŞEKKÜRLER ÇOK GÜZEL OLMUŞ
muratti17 Tarih: 22.06.2006 21:20
TEŞEKKÜR EDERİM ELLERİNE SAĞLIK
ozlems_o Tarih: 16.06.2006 12:00
:20: çok ilginç bir film ve bende merak uyandırdı :20:

teşekkürler abi fırsatım olursa mutlaka izlicem