[COLOR=orangered]Vizyona Giriş Tarihi
23.06.2006

Türü
Korku

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2003

Yönetmeni
Marcus Nispel

Oyuncular
Jessica Biel
Jonathan Tucker
Eric Balfour
Andrew Bryniarski

Senaryo
Kim Henkel, Tobe Hooper

Müzik
Wayne Bell, Tobe Hooper

Görüntü Yönetmeni
Daniel Pearl

Gerçek yaşamdan beyazperdeye

1973 yılı, Amerikan Tarihi'nin en korkutucu ve tüyler ürpertici olaylarından birine sahne olur. Texasta Thomas Hewittin gözlerden ırak çiftliğine baskın yapan polis, 33 kişinin burada vahşice öldürülmüş olduğunu tespit eder. Amerikan ulusunu dehşete sokan bu olay, kimilerince hala tarihin en çok konuşulan katliamlarından biri olmuştur. Ancak adamın yakalanıp idam edilmesi cinayetlerin önüne geçemeyince, yanlış adamın yakalandığı anlaşılır. Aradan yıllar geçtikten sonra, bu katliamlardan kurtulabilen tek kişi ortaya çıkar ve gerçekleri su yüzüne çıkarır.

Beş genç arkadaş, Texas'ın terkedilmiş, küçük bir şehrinde ortadan kaybolmuş ve bir daha kendilerinden hiç haber alınamamıştır. Bir belgesel film yapımcısı, aradan yıllar geçmesine rağmen bu katliamın izini sürmekten vazgeçmemiştir. Çünkü o, Teksas katliamından hayatta kalan tek kişidir. Korku içinde yaşanan otuz yıldan sonra, bu kadın birdenbire ortaya çıkacak ve yaşananları anlatacaktır.

Bu kişi, üç yıldır sürdürmekte olduğu araştırmalarını bir filme kaydetmektedir. Bulunan bütün belgeler şerifin odasındaki dolapta kilitlidir. Bunlar, 73 katliamının gerçek sahneleridir. Dedektifler kanıtların ardından iz sürerler. Bu, onları katliamın yaşandığı evin bodrumuna götürür. Bu sırada, korkunç bir görüntüye sahip ve insan derisinden yapılmış berbat bir maske taşıyan cani, iki araştırma görevlisini korkunç şekilde öldürür. Bütün bu cinayet işlenirken herşey filme alınmış ve bir kanıt olarak kalmıştır.

Suçlar işlenmiş, ama cani hala yakalanamamıştır.


1974ten günümüze
New Line Cinemanın sunduğu The Texas Chainsaw Massacre, geçmişe doğru tüyler ürperten bir yolculuğa çıkarıyor izleyenleri. 1974 yılında çekilen aynı isimli filmden esinlenen ve yönetmenliğini Marcus Nispelin yaptığı filmin başrollerinde Jessica Biel, Jonathan Tucker, Erica Leerhsen, Mike Vogel ve Eric Balfour kamera karşısında. Yardımcı rollerde ise Lee Ermey, Lauren German, David Dorfman, Andrew Bryniarski, Terrence Evans, Heather Kafka ve Marietta Marichi izleyeceksiniz.

The Texas Chainsaw Massacre, reklam filmleri ve müzik video-klipleriyle tanınan Marcus Nispelin ilk uzun metrajlı filmi. Senaryo, Kim Henkel ve Tobe Hooperın senaryosundan esinlenerek Scott Kosar tarafından hayata geçirilmiş.

1974 yapımı orijinal film, gösterime girdiği yıl büyük yankı uyandırmış, tüyler ürpertici gerçekçiliği ile kitleleri adeta şoka uğratmıştı. Küçük bir bütçeyle çekilen film, 100 milyon doların üzerinde bir hasılat elde etmiş, ve film fanatikleri arasında bir kült film olarak anılmaya başlanmıştı.

Ve şimdi, yaklaşık 30 sene sonra, Texas katliamı bir kez daha beyazperdede.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1977
favori
like
share
vipvip Tarih: 15.10.2008 22:08
çok teşkler
shutdown Tarih: 29.08.2008 10:54
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:06
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
akın Tarih: 07.07.2006 20:18
alkışlanacak kadar güzel teşşekür ederim ustam
ozlems_o Tarih: 16.06.2006 12:04
süper bir korku filmi bu ben bunu ışıkalrı kaparıp izlemez miyim :78:

habi teşekkürler film için