İnternette yapılan bir ankette, hangi kulübün taraftar kalitesinin daha popüler ve yönetimler üzerinde etkili olduğu araştırılırken, Beşiktaş'ın ''Çarşı Grubu'' ilk sırayı aldı.
maraton isimli internet sitesinde devam eden ankette taraftarlara, ''En çok tanınan, tribünde ve yönetimler üzerinde en etkili olan taraftar grubu hangisi?'' sorusu yöneltildi.
Süper Lig'de bu sezon yer alacak takımların taraftarlarının oylandığı ankette, Beşiktaş'ın ''Çarşı Grubu'' yüzde 32 oy alarak ilk sırayı aldı. Çarşı'yı, Fenerbahçe'nin ''Genç Fenerbahçeliler Grubu'' yüzde 27 ile takip ederken, Galatasaray'ın ''Ultraslan Grubu'' ise yüzde 20 ile üçüncü sırada yer aldı.
''3 Büyükler'' dışında en etkili taraftar grubu olarak en yüksek oyu, yüzde 4 ile Sakaryaspor'un ''Tatangalar''ı aldı. Trabzonspor'un ''Çılgınlar''ı ise sadece yüzde 3 oy aldı.

EN ETKİLİ TARAFTAR GRUPLARI

Ankette kulüplerin taraftar gruplarının aldığı oylar ise şöyle:
1-Çarşı (Beşiktaş) yüzde 32, 2-Genç Fenerbahçeliler (Fenerbahçe) yüzde 27, 3-Ultraslan (Galatasaray) yüzde 20, 4-Tatangalar (Sakaryaspor) yüzde 4, 5-Çılgınlar (Trabzonspor) yüzde 3, Kill For You yüzde 3 (Fenerbahçe) yüzde 3, 6- Teksas (Bursaspor) yüzde 2, 7- 57 Gençlik (Denizlispor), Gecekondu (Ankaragücü), Yiğidolar (Sivasspor), Çılgınlar 38 (Kayserispor), 07 Gençlik (Antalyaspor), Nalçacı Gençlik (Konyaspor), Asya Kartalları (Beşiktaş) yüzde 1.
Ankette, Tarzanlar (Vestel Manisaspor), Gençlik 27 (Gaziantepspor), Mekansızlar (Çaykur Rizespor), Alkaralar (Gençlerbirliği) taraftar grupları oy alamadı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 669
favori
like
share
corleoni Tarih: 05.07.2006 22:22
paylaşım için sağol
_Sehzade_ Tarih: 17.06.2006 01:27
olması gereken olmuş zaten abi ...
ellerine sağlık paylaşım için saol