[COLOR=coral]

Kablosuz hızlı internet erişimi için izin alan Superonline, İstanbulda atağa geçti !Kablosuz hızlı internet erişimi için deneme çalışmaları için Telekomünikasyon Kurumu´ndan izin alan Superonline, Şubat ayından itibaren sistem uygulamalarını Avrupa yakasındaki 10 kilometrelik alanda deniyor.

ADSL (Telefon hatları üzerinden kablolu hızlı internet erişimi) erişimine alternatif olarak kullanılan sistem için Superonline istekli görünüyor.

Superonline Genel Müdürü Savaş Ünsal WiMAX teknolojisinin hızlı internet erişiminde ucuz bir alternatif oluşturduğunun altını çizdi ve Telekomünikasyon Kurumu´nun lisansların verilmesiyle ilgili düzenlemeleri bu yıl sonuna kadar bitirmesini beklediklerini söyledi.

Ünsal, "Kablosuz internet erişimi konusunda Türkiye´nin önünde büyük bir fırsat var. WiMAX standartları oluşturulurken Türkiye´- deki teknoloji firmaları da öncülük yapabilir. WiMAX Forum´un Türkiye´de düzenlenmesi için girişimlerde bulunacağız." şeklinde konuştu.

Türk Telekom´a yatırım yapan bir grubun 6.5 milyar dolar ödemesi Türkiye´nin önünü tıkamaması gerektiğini belirten Ünsal, "Türkiye´de rekabetin tam olarak işletilmesi, lisansların dağıtılmasıyla telekom pazarı 20 milyar dolarlık iş hacmi yaratacak güce sahip. Öncelikle rekabetin önünü tıkamadan sektörün yaratacağı istihdam potansiyelini kullanmak gerekiyor. Sadece Türk Telekom´un yapacağı yatırımları bekleyerek sektörün önünü tıkayamayız. WiMAX teknolojisi tüketiciye seçme hakkı tanıyacak. Yeni teknolojilere kapalı bir sektörün yatırım ve istihdam yaratması olanaksız " dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 373
favori
like
share
minta Tarih: 27.07.2006 08:30
emeğine sağlık
corleoni Tarih: 26.06.2006 13:30
inşallah oluruz
megalit Tarih: 22.06.2006 11:14
İnşaallah gerçekleşir.....
DarKbLuSi Tarih: 20.06.2006 14:19
baa gelisme var yani tsk bilgi icin