Pilotlar şampiyonasında dördüncü sırada bulunan ve bu yılın ikinci yarışı Malezya Grand Prix'sini kazanan Giancarlo Fisichella, kariyerinin en parlak günlerini Renault takımında geçiriyor. Takımda kalmaktan çok memnun olduğunu belirten İtalyan pilot "Kariyerimin geleceğini mümkün olduğunca erken bilmem, benim için çok önemliydi. Gelecek yıl da takımda olmak çok sevindirici. Renault'ya, bana yer verdikleri ve bana güvendikleri için teşekkür ediyorum. Hedefim çok net: Renault'nun şampiyonluk unvanını sürdürmek ve pilotlar klasmanında olabildiğince üst sıralarda yer almak" diye konuştu.

Ancak gelecek yıl takımın birinci pilotu Fernando Alonso'nun takımdan ayrılarak McLaren'e geçmesiyle, takımın birinci pilotunun kim olacağı hala merak konusu. Şimdilik gündemde Kimi Raikkonen ve Renault test pilotu Heikki Kovalainen var. Zaten Fisichella da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, takıma bir Fin pilotun katılacağını söylemişti.

Renault F1 takım patronu Flavio Briatore ise, Fisichella ile anlaşılmasının ardından "Gelecek yıl da Giancarlo ile çalışmak güzel. Geçen yıl şampiyonluğu almamızda etkili rol oynadı. Renault'nun başarısını, gelecek yıla da taşıması için Giancarlo'nun kalması önemliydi. Onun tecrübesi bizim için paha biçilemez bir değer" şeklinde konuştu.

Formula 1'de yapılan 8 yarışta 6 galibiyet alan Renault, en yakın rakibi 75 puanlı Ferrari'nin önünde, 106 puanla ilk sırada yer alıyor. Bununla beraber Renault, iki pilotuyla aldığı 16 startın 15'inde finiş görerek hem sağlamlığı hem de hızıyla dikkat çekiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 317
favori
like
share
gezgin55 Tarih: 26.07.2006 13:55
bencede hayirlisi olsun
bekirr Tarih: 09.07.2006 15:16
hayırlısı olsun be
chlgın_01 Tarih: 06.07.2006 10:44
istedıgı kadar desin kardeşşş mıchael schumacher var kafayı takma sen