Galatasaray - Başkan Adnan Polat - Polattan Açıklama - Gs Açıklama - Adnan Polat - Gs haber

Susun artık!
Galatasaray Divan Kurulu'nda son olarak kürsüye gelen Başkan Adnan Polat, "İstifa etmeyeceğim" dedi.

Adnan Polat sözlerine "4 saat 15 dakikadır görüşleri dinliyoruz. Divan Kurulu'yla ilgili benim düşüncelerimi biliyorsunuz. Son 5 senede 55'tane yaptık. Bunun 52'sine katıldım. Divan Kurulu'na önem veriyorum. Buradan gelen önerilerin bize çok faydası olduğunu düşünüyorum. Galatasaray için önemli olan konuları burdan paylaşmaya çaba gösteriyorum. Dian Kurulundan gelen eleştirilerin bize çok faydası oluyor" ifadeleriyle başladı.

YANLIŞ KARARLAR ALMIŞIMDIR!
Görev aldığı dönemlerde yanlış kararlar almış olabileceğini dile getiren Adnan polat, "Yöneticilik ve başkanlık süreci içerisinde yanlış kararlar almışımdır. Aldığım kararların sayısı çok fazla. Ancak başkan olarak göreve geldiğim son 3 yılda; kulüp ve divan kurulu üyeleri içerisinde, medyanın değişik organlarında sürekli olarak eleştiriler, ithamlar, medyaya sunulan bir çok senaryolar, tehditler son zamanlarda imza kampanyaları yer aldı. Burada en çok önem verdiğim konulardan bir tanesi şeffaflıktır. Orada gerekli uygulamaları yaptık. Galatasaray tarihinde ilk defa 400 sayfaya yakın faaliyet raporunu yayınladık. İnanıyorum ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Bundan sonra bilgi sahibi olarak karşımıza çıkarlar" göndermesini yaptı.

Mali genel kurulu hatırlatan Adnan Polat, "Önümüzde mali genel kurul var. Benim isteğim bütün Galatasaraylılar'ın buna ilgi göstermesidir. 1011 kişiye bir hafta önce bilgilendirme toplantısı yaptım. Bilgilendirme toplantısına 1000'den fazla kişi geliyorsa bu beni mutlu ediyor. Eğer kulüp hakkında görüşleriniz var ise bunları dile getirmenin yeri burasıdır ve genel kurullardır. Oralarda görüşlerinizi fikir sahibi olarak gelip söyleyin" çağrısını yaptı.


TARAFTARA ÇAĞRI
Galatasaray'ın sahibinin üyeler olduğunu söyelyen Adnan Polat, "Kulübümüzün vücudu üyeler ise, ruhu da taraftarımızdır. Taraftarımıza şunu söylemek istiyorum ki, uzun ve yorucu bir yoldadız. Galatasaray kulübünün taraftarı, bugüne kadar sergiledikleri duruşu bozmamaları lazım. Bu futbolcuların çoğu önümüzdeki yıl da bu takımda oynayacak. Bizi protesto edebilirler; ancak oyunculara 90 dakika şans ve fırsat vermeleri lazım. Neticede bu oyuncular genç, stres ve baskı altındarı. Onları o ortamdan taraftar çıkarabilir. Bunu taraftar yapmalıdır" dedi.

FUTBOLDA BAŞARI GELECEK
Amatör sporlardaki sporcularının geçtiğimiz senelere oranla ciddi başarılar almaya başladığını dile getiren Polat, "Ancak amatör sporlarda daha iyi neticeler almak için tesisleşmemiz gerek. Tesisleştiğimiz futbolda artık daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum.Bu dönemde çalışanlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bu süreçte hepsi çok çalıştı. Son aylarda yaşanan olaylar futbolcuları, çalışanları etkiliyor. Yeni yapılanmanın içerisinde kalifiye eleman almak istiyoruz; ama bu yapı içerisine gelmek istemiyorlar" şeklinde konuştu.

GALATASARAY'A DARBELER VURULUYOR
Galatasaray'a bir çok yerden darbeler vurulduğunu dile getiren Adnan polat, "Bu çatışmalar kulübü kalıcı olarak yaralıyor. Söyleyecek sözü olanlar düşüncelerini genel kurulda söylesinler. Bizi istiyorsunuz istemiyorsunuz bu ayrı, Galatasaray kulübünde çok başkanlar gelip geçti, biz de gelip geçiciyiz, ama bu tehditler külübe büyük zarar veriyor" ifadelerini kullandı.

SUSUN ARTIK
Galatasaray'ın menfaatlerini korumanın görevi olduklarını söyleyen Adnan Polat, "Bizim yapmamız gereken Galatasaray kulübünün ali menfaatlerini korumaktır. Bizi buraya getiren Galatasaray sevgisidir. Galatasaray'ı anlamak Galatasaraylı gibi düşünmek ve onun gibi hareket etmektir. Bizi istemeyebilir, sevmeyebilirsiniz ama lütfen Galatasaray'a karşı vecibelerinizi yerine getiriniz ve susun artık!" şeklinde sert ifadeler kullandı.

İSTİFA ETMEYECEĞİM
Sözlerinin sonunda istifa etmek gibi bir düşüncesi olmadığını söyleyen Adnan Polat, "Şu anda istifa etmek gibi bir düşüncem yok ve seçime gitmeyi asla düşünmüyorum. Hele mali idari genel kuruldan önce böyle bir düşüncem bulunmuyor. Mali genel kurulda hesap veremecyeğim hiç bir şey yok. Kimseye seçim rüşveti verdi dedirtmem" diyerek sözlerini tamamladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 722
favori
like
share
Ay Kız Tarih: 09.03.2011 23:43
iyi geceler bi tanemm :228: olsun spora renk ve muhabbet katıyozz işte :78:
DİDEM Tarih: 09.03.2011 22:24
Bende teşekkür ediyorum fıstığım:45:
iyi geceler diliyorum k.i.b:228:
spor haberlerini neye döndermişiz:72:
Ay Kız Tarih: 09.03.2011 22:19
teş.ederim canım didemim sende ölesin tatlımm :45:
DİDEM Tarih: 09.03.2011 22:03
zorlarlarsa hemen koşup gelirim , sakın gıgını çıkartma
aykızcım çok cicisin:78::45:
Ay Kız Tarih: 09.03.2011 22:01
söz didemimm konuşmam :228::45: beni zorlarlarsa bilemem artıkın yardımıma gelirsiniz demii:72:
DİDEM Tarih: 09.03.2011 21:55
sora konuşmuycan söz verdin bak:5:
aykızcım :228:
Ay Kız Tarih: 09.03.2011 21:54
:60: didemimm bak sustumm :58:
DİDEM Tarih: 09.03.2011 21:41
aykız:177:
Ay Kız Tarih: 09.03.2011 21:36
yok yok bozulmaz burda sesim bile çıkmaz :72: ama gidince nasılsa fermuarı açarlar