"Yıldız Savaşları-Star Wars" serisinden "Jar Jar Binks", sinema tarihinin "en sinir bozucu" film karakteri seçildi.
İngiliz sinema sitesi "Love Film"in 5 bin izleyicinin oylamaya katıldığı "Sinema Tarihinin En Sinir Bozucu Film Karakterleri" anketinde "Jar Jar Binks" uzak ara birinci oldu.
Oy kullananların büyük çoğunluğu, filmde, Qui-Gon Jinn ve Obi-Wan Kenobinin müttefiki ve arkadaşı olan, eşek ve balık karışımı yüzü, deveye benzeyen bacakları bulunan karaktere oy verdi.
Yapımda, "her şeye karışması" ve "sakarlığıyla" tanınan Jar Jar Binks, İngilizcenin değişik bir lehçesini konuşmasıyla da dikkat çekiyor. Oyuncu Ahmet Bestin bilgisayar hareketleriyle hayat verdiği ve seslendirdiği Jar Jar Binks, uzun zamanlı olarak tamamen bilgisayar tarafından canlandırılan ilk film karakteri unvanını taşıyor.
Sinemada bilgisayar efektleri konusunda öncü olan ve "Yıldız Savaşları" serisinin yönetmenliğini üstlenen George Lucasın sahibi olduğu "Industrial Light and Magic" isimli firma tarafından üretilen Binks, bilgisayar harikası olmasına rağmen seyirciden sempati toplayamıyor.

DÖRT NİKAH, BİR CENAZE
Ankette, Hugh Grant ile Andie MacDowellın başrolünü üstlendiği "Dört Nikah, Bir Cenaze-Four Weddings and A Funeral" filmindeki "Carrie" karakteri ikinci oldu.
Filmde, MacDowellın canlandırdığı "Carrie" de sempati sınavında seyirciden "geçer not" alamadı.
Ankette Rowan Atkinsonın canlandırdığı "Mr. Bean" karakteri üçüncü, Jim Carreyin hayat verdiği "hayvan dedektifi" Ace Ventura dördüncü, Ben Stillerın "Dodgeball" filminde canlandırdığı "White Goodman" karakteri de beşinci oldu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 522
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:13
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
DarKbLuSi Tarih: 20.06.2006 13:11
Ellerine SaGLiK...~
ozlems_o Tarih: 20.06.2006 10:42
Mr Bean hakkaten sinir bozucu yaaa :85:

haber için sağol abi