Orjinal Adı: Takeshis'

Yönetmen: Takeshi Kitano
Oyuncular: Takeshi Kitano, Kotomi Kyono, Kayoko Kishimoto, Ren Osugi, Susumu Terajima
Senaryo: Takeshi Kitano
Görüntü Yönetmeni: Katsumi Yanagishima
Müzik: Nagi
Kurgu: Takeshi Kitano, Yoshinori Oota
Tür: Komedi - Dram
Süre: 108 Dk.
Yapım: 2005 - Japonya
Dağıtımcı: Bir Film
Gösterim tarihi: 16 Haziran 2006


Editörün Notu:
Japon sinemasının dünyaca tanınan ustası Takeshi Kitano, aktör olarak da yer aldığı "Takeshi"de birbirine benzeyen Beat Takeshi ve Kitano'nun öyküsünü anlatıyor...

Konu:
"Zatoichi" ile Venedik Film festivali'nde Gümüş Ayı ödülünü alan Takeshi Kitano, Japon sinemasının dünyaca tanınan ustalarından biri haline geldi. "Fractal" adlı deneysel bir fikir olarak ortaya çıkan "Takeshi", Kitano'nun uzun zaman üzerinde düşündüğü ve çalıştığı bir projeydi ve nihayet sinemaseverlerle buluşuyor. Kitano, "Filmi izleyecek olanlara, tüm zihinsel aktivitelerini bırakmalarını ve filmi hissetmelerini, kendilerini bu deneyime bırakmalarını tavsiye ederim. Ayrıca, filmi analiz etmeye başlamadan önce ikinci bir kez daha izlerlerse memnun olurum" diyor.

Filmde birbirine benzeyen iki kahraman söz konusu... Beat Takeshi, eğlence sektörünün tüm yıldızları gibi, yoğun ve kimi zaman gerçeküstü bir yaşam süren biridir. . Kitano isimli sarışın benzeri ise çıkış yapmayı bekleyen işsiz bir aktördür. Bir dizi can sıkıcı deneme çekiminin ardından yolu Beat ile kesişen Kitano, yıldızın gerçek yaşamı ve perdedeki şiddete meyilli kimliğinin öne çıktığı bir düşler diyarının ortasına düşer.Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 387
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:12
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...