Petek Ertüre Resimleri - Ali Ağaoğlu Petek Ertüre aşkı - Ali Ağaoğlu sevgilisi Petek Ertüre resimleri - Ali Ağaoğlu Kimdir

İşadamı Ali Ağaoğlu, oyuncu sevgilisi Petek Ertüre ile tam altı yıldır mutlu bir beraberlik yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta sonunu, Ağaoğlu’nun memleketi Trabzon’a bağlı Sıraağaç Köyü’ne yaptırdığı evde geçiren sevgililer, belki de ilişkilerinin en mutlu günlerini yaşıyorlar. “Gözümü Ali’yle açtım” diyen Petek Ertüre ile ilişkisini ve Ali Ağaoğlu’nu konuşmak için bir araya geldik.Petek Hanım sizin gözünüzden Ali Ağaoğlu’nu dinleyebilir miyiz?

PETEK ERTÜRE: Ali çok iyi bir insan. Tıpkı ceviz gibi; dışı çok sert, içi çok yumuşak... Zor bir insan, Karadeniz insanı; hırçın. Bazen ondan korktuğum da oluyor.


FİLM İZLEMEYİ SEVERİZ

Ali Ağaoğlu ile beraber olmak nasıl bir duygu?

P.E.: Bence her kadının hayal edeceği bir erkek ve onunla olduğum için mutluyum. İnsanların Ali’ye olan sevgisi çok büyük. Onu gördükleri zaman gözleri ışıldıyor, ona sanki bir dünya starına bakar gibi bakıyorlar.

*Kaç yaşındasınız?

P.E.: 1984’lüyüm. 27 yaşındayım. 21 yaşımdan beri beraberiz.


*Ali Bey gece gezmelerine sizin için mi çıkıyor, yoksa kendisi de seviyor mu çıkmayı?

P.E.: Ben gece gezmelerini çok sevmiyorum. Aramızda bazen 7.7 şiddetinde deprem oluyor. O da ayrıldığımız dönemlerde arkadaşlarıyla çıkıyor.

*Birlikte nasıl vakit geçiriyorsunuz?

P.E.: Yemeklerde onunla olmak bana keyif veriyor. Konuşmasak da onun yanında olmak beni mutlu ediyor. Bir de birlikte film izlemeyi çok severiz.

*Genelde işadamları eşlerine, sevgililerine “Sen evde otur ben gezeyim” der. Siz de öyle bir durum yok yani...

P.E.: Öyle olsaydı ben onu sevmezdim zaten... O farklı ve özel bir adam.

*Hafta sonları birlikte şantiyeleri mi geziyorsunuz?

P.E.: Evet, artık bir inşaata başlayabilirim (Gülüyor).

*Ayrılıyorsunuz, Ali Bey’in hayatına başkaları giriyor, sonra yeniden barışıyorsunuz. Ne oluyor da ayrılıklar yaşıyorsunuz?

P.E.: Ayrılıklarımız kadınerkek çatışmasından kaynaklanıyor. Dostluğumuzu kaybetmediğimiz için barışmamız kolay oluyor. Geçen sene ilişkimiz 11 ay sürdü. Onun sonunda da her ilişkide olduğu gibi çatırdamalar oldu. O Karadenizli, ben Arnavut’um. Bir çatışmamız olduğunda, ikimiz de inatçı olduğumuz için, biraz uzun sürüyor. Beni kıskandırmak için yapmadığı şey kalmıyor. Sürekli başka kadınlarla gazetelere poz veriyor!İLK ARAYAN O OLUR


*Kıskanıyor musunuz peki?

P.E.: Bunu yapmasının amacı beni sinir etmek. Normal bir insan olarak benim de hoşuma gitmiyor tabii ki.

*Ayrılık dönemlerinde ilk kim arıyor?

P.E.: Şimdiye kadar içim gitse de hiç ben aramadım. Hep, ilk arayan o oldu. Kadın kadınlığını, erkek erkekliğini bilmeli. Şimdiki kadınlara şaşırıyorum. Biz beraberken Ali’yi aramayan kadın yok! Ünlü ünsüz, sanatçı, manken birçok kadın mesaj atıyor, arıyor. Bazen görmemezlikten geliyorum bunları.

*Ali Bey; Petek Ertüre sizin için ne ifade ediyor?

ALİ AĞAOĞLU: Aşkım.

* Birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?

A.A.: Petek’in en büyük şikayeti, ona yeteri kadar vakit ayıramam. İşim olmadığında Petek ile film izlemeyi seviyorum.

YÜKSEK TOPUKLAR!

Petek Hanım’ı dışarıda genelde sizinle birlikte görüyoruz...

A.A.: Hayatım hep işimle geçiyor. Sevdiğim insanlara da vakit ayırmak istiyorum. Petek’le de daha çok zaman geçirmek için, iş yemeklerine dahi onu da davet ediyorum.

* Petek Hanım’ın çalışmasını destekler misiniz?

A.A.: Hobi olarak yapabileceği bir şey olursa tabii desteklerim. Petek Hanım’ın en çok neyine kızıyorsunuz?

A.A.: Bilerek yüksek topuklu giyiyor mesela, benden uzun olmak için. Sinir oluyorum! Aslında hemen hemen boyumuz aynı ama 15 cm kazık gibi ayakkabı giyince, bana tepeden bakıyor.

*Size göre bir kadın, nasıl olmalıdır peki?

A.A.: Bana göre kadının iyisi az görür, az duyar ve az konuşur. İyi kadın budur...

HAYATIM KİTAP OLACAK

En çok ne yapmak istiyorsunuz?

P.E.: Senaryo yazmayı çok seviyorum. Birkaç sene içinde kitap çıkarmayı hedefliyorum.

*Konusu ne olacak?

P.E.: Hem kendi hayatımdan hem de gözlemlediğim şeylerden yola çıkarak yazmayı düşünüyorum. Bunlar daha kalıcı. Şimdiye kadar bir sürü dizide oynadım, ama ne kadar akılda kaldı? Bir sinema filminde oynasaydım belki bir ödül alabilirdim. Hep arşivde kalacak bir şey olurdu. Senaryo ya da kitap arkamda bırakacağım bir eser olacak. Bana “Neden butik açmıyorsun?” diyorlar. Kadınların mantığına göre; hayatındaki kişi para versin ve bir dükkan açsınlar. Bu bana kendi başarın gibi gelmiyor. Ben kalıcı bir şey olsun istiyorum.

ONUNLA YAŞLANMAK İSTİYORUM

*Petek Hanım yaşadığınız bu ilişkiden ne bekliyorsunuz?

P.E.: Onun yanında yaşlanmayı isterim... Böyle bir şeye baş koydum. Aşkım gerçek olmasaydı, ne bu kadar uzun sürerdi ne de bu kadar uzun sene bende kalırdı. İnşallah her şeyin hayırlısı olur. Bizim ilişkimiz de Orhan Gencebay-Sevim Emre ya da Memduh Ün- Fatma Girik’inki gibi... Bazı insanlar resmi olarak evli oluyor ama sevdikleri başka bir insanla ilişkilerine devam ediyorlar. Ali, 12 senedir eşinden ayrı yaşıyor ve benden önce de bir ilişkisi olmuş. Ondan da 3 yaşında çocuğu var. Ben kalkıp da buna laf edemem.

*Başka birinden çocuğu mu var?

P.E.: Evet, 3-4 yaşlarında bir oğlu var. Bunu herkes biliyor zaten... 12 senedir eşinden ayrı yaşıyor. Resmiyet var mı, var işte! Yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz. İnsan geleceği tahmin edemiyor.
ALİ ANNEMLE İYİ ANLAŞIYOR

Aileniz ne diyor Ali Bey’le ilişkinize?

P.E.: Büyük bir adam... Tabii ki başta biraz tepki verdiler ama sonra baktılar, gerçek bir şeyler var. Birbirimizi sevdiğimizi gördüler, hiç kimse hiçbir şey söyleyemedi.

* Ailecek bir araya geliyor musunuz?

P.E.: Tabii ki görüşüyoruz. Babamla değil ama annemle iyi anlaşıyorlar. Annem-babam beraberler ama aynı evi paylaşmayabiliyorlar.

*Sizi İstinye Park’ta ya da Nişantaşı’nda göremiyoruz. Gününüz nasıl geçiyor?

P.E.: Her yere gidiyorum. Ama ben basının olduğu yere gitmek istemiyorum. Elimde poşetle görüntü vermeme, sürekli alışverişe gitmeme gerek yok. Çok daha keyifli şeyler yapmak varken iki poşet alıp görüntülenmek bana keyif vermiyor. Gündüzleri beni makyajlı, topuklu ayakkabıyla göremezsiniz. Genelde eşofmanla gezerim.

İKİNCİ ROLLER BANA GÖRE DEĞİL

Gelecekte Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda çalışmak gibi bir düşünceniz var mı?

P.E.: Ağaoğlu’nda çalışmak için, o işin tekniğini bilmek lazım. Şantiye gezerek “Ben inşaatçı oldum” diyemem. Böyle bir durumda üst kademeden başlamam gerekir. Ama insanlara haksızlık yapamam. Yıllarca okuyup çalışmış insanların konumuna hiçbir şey bilmeden gelemem. Bu hem Ali’ye, hem kendime hem de o insanlara saygısızlık olur. Bu nedenle Ali’yle çalışmayı düşünmüyorum. Ben radyo televizyon okudum, gazeteciliği biliyorum, oyunculuk yaptım. Bunları yapabilirim.

Güzel senaryolar geliyor. Ama artık ikinci rollerden, sevdiğinin elinden adamı çalan kadın rollerinden hoşlanmıyorum. Ayrıca gerekirse Ali dizide öpüşmeme izin verir, çünkü özgüveni yüksektir.
ZAMAN FAKİRİYİM TRABZON’DA YAPTIĞIM EVİ YAŞAYAMIYORUM

Ali Bey neden Trabzon’da ev yaptırdınız?

A.A.: Kökünden kopan toplumların yaşama şansı yoktur. Orası benim ata toprağım. Babam Trabzon’dan İstanbul’a 1946’da geldi. Ben Trabzon’a çok sık gidemiyorum ama akrabalarımla bağımı koparmadım. O evde iki-üç odayı kendime ayırdım. Toplam 13- 14 oda var. Evi sürekli kullanmıyorum ama akrabaların birçoğu o evi kullanıyor. Cenazesi, düğünü olan gidiyor.

*Trabzon’a yerleşme gibi bir düşünceniz var mı?

A.A.: Evi, bir gün oraya giderim diye yapmadım. Keşke o doğayı çok daha iyi yaşayabilsem. Ama zaman fakiriyim. Evin yeri çok güzel... Bir tarafta dağlar, bembeyaz. Ön tarafım yemyeşil çay bahçeleri. Bir tarafa bakıyorsunuz, masmavi deniz. Bu manzarayı bir arada yaşayacağın hiçbir yer yoktur.
ÇOK PARA GİTTİ

Ev size kaça mal oldu?

A.A.: Evin maliyeti önemli değil. O güzelim doğanın içinde inanılmaz kötü binalar yapılması beni mutsuz ediyor. Ben evimin Karadeniz mimarisine göre yapılmasına özen gösterdim.

Eve harcadığım paradan çok o bölgedeki altı-yedi köyün yollarını yaptırmak için harcadım. 10 bin metre küpün üzerinde betonlu, demirli yol yaptım. Toplam 5-6 milyon para harcadım. Bir kısmını ev, daha çoğunu da bölgedeki insanların ulaşım ihtiyaçları için...
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 25329
favori
like
share