Çok eski zamanlarda bir sucu boynuna astığı uzun bir sopanın ucuna takdığı iki büyük kovayla su tasırmış. Kovalardan biri çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan eve ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak kova içine konan suyun ancak yarısını eve ulaştırabilirmiş.

Bu durum iki yıl boyunca her gün böyle devam etmiş. Sucu her seferinde evine sadece bir buçuk kova su götürebilmiş. Sağlam kova başarısından gurur duyarken, zavallı çatlak kova görevinin sadee yarısını yerine getiriyor olmaktan dolayı utanç duyuyormuş.

İki yılın sonunda bir gün çatlak kova ırmağın kıyısında suçuya seslenmiş. ''Kendimden utanıyorum ve senden özürdilemek istiyorum'' demiş. Suçu Neden? diye sormuş. Kova '' Çünkü iki yıldır çatlağımdan su sızdığı için görevimin sadece yarısını yerine getirebildim.'' Suçu ise şöyle demiş. ''Eve dönerken yolun sadece senin taşıdığın tarafda çiçekler olduğunu hiç farkettin mi ? Senin kusurunu değerlendirerek, her gün geçdiğimiz yollarda senin tarafında çiçek tohumları ekdim ve sende biz ırmaktan dönerken çiçekleri suladın. İki yıldır ben bu güzel çiçekleri toplayıp onlarla evimi süsledim. Sen böyle olmasaydın, evimde bu güzellikleri yaşayamıyacaktım..!!!

____SoN____

Hepimizin kendine özgü kusurları vardır. Hepimiz aslında çatlak kovalarız. Ama Tanrı'nın büyük planında hiç bir şey ziyan edilmez. Kusurlarımızdan korkmayın onları sahiplenin. Kusurlarımızı doğru bir şekilde değerlendirmeyi bilirseniz sizde mutluluk vaadeden olaylara sebep olabilirsiniz

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share
Saphir Tarih: 23.06.2006 00:40
cok begendim bu hikayeyi
mesaji süper bi kere
tesekkürler adile :3:
eskitoprak Tarih: 22.06.2006 09:32
teşekkürler paylasimin icin
ozlems_o Tarih: 21.06.2006 21:56
gerçekten çok güzel bir hikayeydi adilecim

paylaşım için sağol
chazy Tarih: 21.06.2006 20:20
hocam valla cok güsel bi hikaye ellerine sağlık